Botič 2019: jak teče Prahou

Populární potok Botič protékající Prahou 10 má v metropoli výsadní postavení. Vedle Vltavy je nejdelším tokem hlavního města. Průběžně doplňujeme aktuální videa, fotogalerii a zprávy z Botiče.

26. června: Obrazová dokumentární féerie České televize, vyvolávající dávno zmizelou krajinu kolem Botiče, je ke zhlédnutí v archivu pod názvem Obrazy pražské periferie. Předlohou pro konfrontaci s její dnešní podobou se stal nerealizovaný scénář režiséra Jiřího Lehovce, fotografie Josefa Sudka a obrazy Kamila Lhotáka. Kamera Michal Němec.

22. června: Hostivařská přehrada stále vypouští dost vody na splutí dolního roku.  

17. června: Střední a dolní Botič z Průhonic k ústí do Vltavy je sjízdný na kajaku. Po dnešním ranním dešti je vody v korytě akorát. Potíže může činit pouze kamenný zásyp místo protrženého jezu pod Fantovým mlýnem. Sjízdný na krátkém kajaku je také Pitkovický potok zpod Pitkovic k ústí do Botiče.

10. března: Po velkých deštích se zvedla hladina středního Botiče. Hodně vody do koryta dodává Petrovický potok ústící u bývalého Fantova mlýna.

botic1032019a-nahled

Petrovický potok vtéká do Botiče. FOTO: Opicakuz

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.