Botič 2018: jak teče Prahou

HLADINA STOUPÁ V PRŮHONICÍCH Populární potok Botič protékající Prahou 10 má v metropoli výsadní postavení. Vedle Vltavy je nejdelším tokem hlavního města. Průběžně doplňujeme aktuální videa, fotogalerii a zprávičky z Botiče.

27. října: Lípa svobody zasazená v květnu u Botiče pod Záběhlickým jezem se má zatím k světu. Obáváme se ovšem, že lípa není olše, a proto jí brzy uhnijí kořeny, když je zasazená v úrovni spodní hladiny na soutoku dvou potoků.

Lípa svobody v Záběhlicích zasazená v roce 2018.

26. října: Hladina Botiče pod Průhonicemi pravidelně stoupá během odpoledne již několik dní. Potok se dá splout na kajaku. Podívejte se na automatický limnigraf Botič Průhonice

21. října: Na Botiči se jako každý rok konalo hromadné vodácké splutí zvané Rio Botičo. Stovky lodí pluly od Hostivařské přehrady až do Vltavy, do které Botič ústí pod Vyšehradem. Podívejte se na průjezd Trojmezím:

20. října: Jez u Záběhlického zámku.

19. října: V tramvajové zastávce Pod Jezerkou na levém břehu Botiče v Nuslích je nově vybudovaný zastávkový mys. Z autobusu a tramvaje tak už není nutné vystupovat rovnou na vozovku. V opačném směru zůstává nástupní ostrůvek.

18. října: V neděli 21. října splouvají vodáci Botič od Hostivařské přehrady do Vltavy pod Vyšehrad.

8. září: Technická správa komunikací a stavební firma Strabag ukončily rekonstrukci ulici Na Slupi v úseku od tunelu, do kterého vtéká Botič pod Vyšehradské hradby, k Přírodovědecké fakultě. Nově opravené vozovky jsou s živičným povrchem, parkovací stání z velké žulové dlažby a chodníky z kamenné mozaiky. Došlo k úpravě odvodnění, přeložkám inženýrských sítí a opravě veřejného osvětlení. Součástí stavby byla sanace mostu přes Botič na Ostrčilově náměstí.

11. července: Botič v Nuslích smrdí. Příčinou je předchozí sucho.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.