Bicykly jedou vlakem v Praze zadarmo

vlak-cityelefantVlaky na území hlavního města Prahy začnou brát konečně kola zadarmo. Cyklisté si je mohou brát s sebou jako spoluzavazadla od soboty 2. dubna.

Bicykly je možné s sebou brát zdarma do metra a na vybrané trasy tramvají ve vybraný čas. V autobusech se přepravovat nesmějí.

Výjimku tvoří skládací kola, která se přepravují jako spoluzavazadla bezplatně ve složeném stavu kdykoliv a kdekoliv.

Ve všech vlacích zařazených do systému Pražské integrované dopravy, které zárove? umož?ují přepravu jízdního kola, bude zavedena bezplatná přeprava jízdních kol pro cesty pouze po území hlavního města Prahy jako spoluzavazadla.

Text, foto a video: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Dosud byla přeprava jízdních kol ve vlacích (formou spoluzavazadla) zpoplatněna dle Tarifu Českých drah částkou 25 Kč za jednu jízdu či 50 Kč za celodenní jízdní doklad.

Metro, vlaky a některé tramvaje

Nyní dochází ke sjednocení tarifních podmínek s ostatními druhy městské dopravy (metro, tramvaje, lanová dráha, přívozy) a přeprava je nově bezplatná. Toto však platí pouze pro cesty po Praze, při cestování za hranice města se za jízdní kolo platí i nadále podle Tarifu Českých drah.

Do práce i na výlet

Díky železnici lze snadno překonat některé nepříjemné úseky po Praze, především přes rušné centrum nebo některé průmyslové čtvrti. Vlaky tedy cyklisté mohou využít pro každodenní dojíždění do práce či školy, stejně jako na bezpečné cykloturistické výlety na okraj hlavního města.

Samozřejmostí je ohleduplnost cyklistům k ostatním cestujícím ve vlacích, přiměřená čistota cyklisti i bicyklu a respektování pokynů průvodčích.

V Praze 10 se jedná především o tratě do Klánovic, Uhříněvsi a Hostivaře.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.