Betonová lezecká stěna Gutovka pod širým nebem

gutovka-stena-b-201009-nahledNa lezení po skalách je už zima a vlhko, ale na umělé stěny ve sportovních halách se vám ještě nechce? Na to bude dost času, až přijdou podzimní plískanice.

V Praze 10 je v provozu umělá horolezecká stěna pod širým nebem. V rámci sportovně-rekreačního areálu Gutovka funguje komerční stěna s dozorem, půjčovnou a lezeckým kroužkem. Je otevřená pět minut od metra Strašnická.

Velká betonová stěna Gutovka je vybavena umělými chyty a stupy, z velké části stabilními karabinami, sla?ovacími řetězy a strukturou připomínající přírodní kámen.

Jako doplněk je k dispozici cvičná feráta, neboli cesta zajištěná kovovým lanem na pomezí turistiky a horolezectví, a cvičná cesta pro drytooling, čili pro lezení s mačkami a cepíny po suché skále.

Text: Jan Vokounek jan.vokounek@seznam.cz

Foto: Kuba Turek jakub.turek@horydoly.cz

Dopoledne je levnější

Vstupné na horolezeckou stěnu Gutovka pod širým nebem je následující:

10–14 h 60 Kč dospělí / 50 Kč děti do 15 let

14–22 h 100 Kč dospělí / 50 Kč děti do 15 let

Kompletní vybavení na lezení lze půjčit za 150 Kč na den + 2000 Kč záloha. Je možné ovšem lézt i s vlastním vybavením.

Lez jak chceš, ale bezpečně!

Večer je stěna osvětlena. Leze se v jakémkoliv počasí.

Na stěnu mají přístup organizovaní i neorganizovaní horolezci. Žádná průkazka nebo předchozí kurz nejsou vyžadovány.

Dohlížející instruktor ovšem může zakázat lezení opilým nebo zdrogovaným lidem a také těm, kteří ohrožují stylem lezení sami sebe, případně ostatní lezce, či přihlížející.

Stěna Gutovka nabízí lezení od položených, krátkých a lehkých trojek až po dlouhé, převislé a velmi těžké linie. Během sezony provozovatelé chyty a stupy mění, případně mezi sebou přehazují. Průběžně tak vznikají nové lezecké směry a mění se jejich obtížnost.

gutovka-stena-a-201009-nahled

Lezecké kurzy pro dospělé a kroužek pro děti

Pokud si nejste jisti svým lezeckým uměním, nebo jste nikdy nelezli a chtěli byste to zkusit, vřele doporučujeme najmout si aspo? na prvních pár hodin profesionálního instruktora. Ukáže vám, co vás těžko naučí kamarád – horolezec, a na co byste nikdy nepřišli sami. Především půjde o zajišťování proti pádu, bezpečný pohyb ve vertikále a důležité je také zdravotní hledisko horolezeckého sportu. Nechcete si přece přetrhat šlachy a natáhnout svaly…

Jedna osoba za základní lekci platí 750 Kč, dvě osoby dohromady 950 Kč, tři 1150 Kč a čtyři 1400 Kč. V ceně je vstup na stěnu, půjčovné za potřebné vybavení a instruktor.

Dětský lezecký kroužek se schází na Gutovce každé úterý a čtvrtek od tří do pěti hodin odpoledne. Jeden dvouhodinový tréning vyjde na 250 Kč.

gutovka-stena-c-201009-nahled

Umělé lezecké stěny v Praze

Umělé lezecké stěny (seznam)

Adrenaline Pit (uvnitř)

Bobová dráha Prosek (venku)

Cibulka (uvnitř i venku)

Gutovka (venku)

Gymnázium Jana Keplera (uvnitř)

Jakub (venku)

Juliska (uvnitř)

Lokal Blok (uvnitř)

Mammut (uvnitř)

Opatov Wall (venku)

Smíchoff (uvnitř)

SPŠS Jana Gočára (uvnitř)

V síti (uvnitř)

White Water (venku)


Zobrazit místo Umělé lezecké stěny na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.