Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 35 textů.

Úklid Trojmezí se koná 6. dubna

trojmezi-geocaching2-nahled

Trojmezí. FOTO: Kuba Turek

Tradiční úklid Trojmezí spojený s následným posezením u ohně a společným vypouštěním zachráněných netopýrů do přírody se koná v sobotu 6. dubna. Kontejner na posbíraný odpad bude umístěný od 14 do 16:30 hodin na panelové cestě v prodloužení ulice U Záběhlického zámku na křížení s cestou k retenčním nádržím. U kontejneru bude možné vyzvednout pytel a rukavice. V 17 hodin bude zapálený oheň v Toulcově dvoře, na kterém je možné opéct buřty. Po setmění bude vypuštěna více než stovka netopýrů. Děti si mohou pohladit zachráněné netopýry a rodiče mohou podpořit provoz záchranné stanice.

Pokračování tohoto článku »»»

Ve středu bude zvolena starostka

zabehlice-sousedskaslavnost62016-nahled

Sousedská slavnost v Záběhlicích. FOTO: Kuba Turek

Před šesti týdny vyhrála VLASTA volby a ve středu by měla zasednout do Rady Městské části Praha 10, což dá reálnou šanci uskutečnit program, do kterého zapracovala konkrétní připomínky a místní podněty, a zajistit, aby Praha 10 byla do budoucna lepší místo pro život. Za rok i za 10 let.

Pokračování tohoto článku »»»

Vlasta, Piráti a ODS podepsali koaliční smlouvu

Tři nejsilnější strany, které uspěly ve volbách na Praze 10, podepsaly koaliční smlouvu. Nově vytvořená koalice Vlasta, Piráti a ODS bude mít většinu 29 z celkových 45 zastupitelů. V nové Radě městské části by vedle starostky Renaty Chmelové měli zasednout za Vlastu Lucie Sedmihradská a David Kašpar, za Piráty Jana Komrsková, Petr Beneš a Michal Kočí a za ODS Filip Humplík, Martin Valovič a Olga Koumarová.

Pokračování tohoto článku »»»

Koho z vás bude soudit komunistická plagiátorka?

Usvědčená plagiátorka a komunistická zastupitelka Jana Čunátová, o které sama její alma mater Vysoká škola finanční a správní prohlásila, že fatálně morálně selhala, se stala na další čtyři roky přísedící Obvodního soudu pro Prahu 10. Stalo se tak hlasy zastupitelů všech koaličních stran v tajné volbě. Zastupitelé Koalice Vlasta si kromě člena Volebního výboru, který hlasoval proti, nevyzvedli volební lístky.

Letní Vlastní noviny

Koalice Vlasta vydala Vlastní noviny pro Prahu 10. Stáhněte si letní číslo zdarma v PDF.

Vaše připomínky k Metropolitnímu plánu nepovažuje radnice za zásadní

zoufalik-bohumil-jablonova2010-nahled

Bohumil Zoufalík. FOTO: Kuba Turek

Zlatým hřebem červencového zastupitelstva mělo být projednání připomínek občanů Prahy 10 k návrhu Metropolitního plánu. Jak to dopadlo? Současní radní nezastupují vás, ale developery. Koalice Vlasta jako jediná – po předchozí marné snaze na Komisi územního rozvoje – předložila přímo na zastupitelstvu řadu zásadních připomínek, s nimiž jste přišli vy občané.

Pokračování tohoto článku »»»

Poliklinika Plaňanská se slevou?

Praha 10 v roce 2004 pronajala areál polikliniky Malešice v Plaňanské firmě Medifin. Smlouva byla uzavřena do konce července 2020 za roční nájemné za nemovitost ve výši 5,02 mil. Kč bez DPH. K zásadně nevýhodné změně smlouvy mezi Městskou částí Praha 10 a Medifinem došlo v roce 2013. Smlouva byla prodloužena o dalších 10 let do roku 2030 a nájemné sníženo na polovinu!

Pokračování tohoto článku »»»

Nekonečné Bio Vzlet

Únor 2007: Praha 10 podepsala nájemní smlouvu s Klang s.r.o. Kino má být zrekonstruováno a v listopadu 2008 zkolaudováno. Ke kolaudaci nikdy nedošlo. Prodlužovaná smlouva byla v prosinci 2012 ukončena. Praha 10 následně firmě Klang zaplatila vyrovnání ve výši 31,7 mil. Kč.

Pokračování tohoto článku »»»

Opozice komentuje rozpočet Prahy 10 na letošní rok

4blok-vrsovicka-vizualizace2-nahled

Co se ve Vršovicích staví?

Komentář k jednání zastupitelstva Městské části Praha 10 a schválení rozpočtu na rok 2018 přináší opoziční Koalice Vlasta. Zaměřuje se především na dopady nákladné opravy budovy radnice ve Vršovické ulici.

Pokračování tohoto článku »»»

Na jednání zastupitelstva chyběla vládnoucí koalice

Jednání 18. Zastupitelstva MČ Praha 10 bylo svoláno na poslední chvíli – tak tak, že se vyhovělo zákonu. Sešlo se méně koaličních a spřátelených zastupitelů, než bylo třeba. Ke všemu je třeba souhlasu 21 ze 40 zastupitel. A tak k tomu, aby jednotlivé body procházely, potřebovala vládnoucí koalice opozici. Samotnými předkladateli byly staženy tyto body:

Pokračování tohoto článku »»»

Kdy v prosinci jednají výbory na radnici Prahy 10

Výbory zastupitelstva Praha 10 projednávají důležité věci, než se objeví na radnici, nebo se o nich hlasuje v zastupitelstvu. Jednání jsou přístupná občanům. Podívejte se na nejbližší termíny:

Zastupitelstvo na doraz zákona

Na programu pátečního zastupitelstva 8. prosince od 10:00 hodin je rekonstrukce Polikliniky Malešice a budovy Úřadu Městské části Praha 10 (radnice) a také aktuální situace na Horském hotelu. Představitelé koalice své záměry s opozicí dopodrobna neprojednávají. Přesto se pídíme po potřebných informacích a máme svůj vlastní pohled na tyto problémy. V pátek lze tudíž čekat širokou diskusi přímo na jednání zastupitelstva. Přímý přenos je možné sledovat zde. Koalice VLASTA dlouhodobě prosazuje, aby se zastupitelstva konala 1× měsíčně v podvečerních hodinách. Jednání by byla kratší, efektivnější a ohleduplnější k občanům i k úředníkům. Prosincové zastupitelstvo se koná v poslední možný den. Pozvánka na něj dorazila 7 dní a 20 hodin před jednáním. Materiály pro občany jsou k dispozici zde.

V Zátoce sviní to bohužel stále žije

Je tři roky od komunálních voleb. Tři dnešní zprávy však ukazují, že se na Praze 10 stále moc nezměnilo. Praha 10 se opět připomněla jako Mordor pražské politiky. 

Pokračování tohoto článku »»»

O dotace se žádá od 27. listopadu do 10. prosince

O dotace z rozpočtu Městské části Praha 10 lze žádat od 27. listopadu do 10. prosince. Radnice zveřejnila informace o dotačním řízení pro rok 2018. Uskuteční se dva informační semináře ve dnech 15. a 23. listopadu od 16:00 hodin. V loňském roce došlo k vyřazení několika projektů, z důvodu závažných formálních pochybení, a to je vždy škoda. Letos jsou plánovány novinky, které by měly zlepšit celé řízení. Významnou změnou je podávání projektů prostřednictvím elektronického formuláře. Nový formulář zatím není k dispozici.

Vršovice bojují proti imaginární invazi elektrických vozítek

Poznejte své sousedy v Záběhlicích

zabehlice-sousedskaslavnost32016-nahled

Sousedská slavnost u Záběhlického zámku. FOTO: Kuba Turek

Sedmá Sousedská slavnost Trojmezí se koná v sobotu 16. září v ulici Za Potokem, před Záběhlickým zámkem (autobusová zastávka U Lípy). Nevařte oběd a pojďte si ho s námi ugrilovat. Přineste si dobroty na gril, nebo si něco dobrého naložte, a zabydlete s námi na jeden den Záběhlice.

Pokračování tohoto článku »»»

Chmelová: Prosazuji nulovou toleranci k hazardu

Občané Prahy 10 se dlouhodobě a opakovaně na různých fórech dožadují zákazu hazardu. Proto jsem jako předsedkyně zastupitelského klubu Koalice Vlasta podala žádost o zařazení tohoto tématu na 17. zastupitelstvo 11. 9. 2017 a zpracovala jsem k tomu řádně materiál. Prostudujete si ho zde. Ale Rada složená z TOP09, ČSSD, ODS, exODS a Zelených to protiprávně odmítla zařadit na jednání zastupitelstva a takto mi to bylo zdůvodněno:

Pokračování tohoto článku »»»

Smršť na červnovém zastupitelstvu

V pondělí 12. června proběhlo jednání Zastupitelstva Městské části Praha 10. Projednávaly se mnohé věci, které ovlivní fungování a rozvoj městské části v dalších letech: sportovní koncepce, generel veřejných prostranství, fungování areálu volného času “Gutovka”, zabezpečení péče o zeleň a správy nemovitostí, stav informatiky na úřadě, závěrečný účet za rok 2016, školy v přírodě na Horském hotelu v Krkonoších a mnoho dalšího.

Pokračování tohoto článku »»»

Zátoka sviní útočí na senátorku Chmelovou přes komunistku Čunátovou

Březnový kontrolní výbor radnice Prahy 10 opět předčil očekávání. Usnesl se, že jsem nedodržela jednací řád zastupitelstva a dokonce, že Koalice Vlasta porušila zákon. Vše bez jakýchkoliv předložených důkazů a pouze jen na základě ústního tvrzení zastupitele za ODS Martina Hejla. O co šlo?

Pokračování tohoto článku »»»

Kontrolní výbor jako loutkové divadlo současné koalice

Z kontrolního výboru Prahy 10 se stala šaráda – na kontrolu si tento zákonem stanovený orgán samosprávy jen hraje. „Nikoliv na shledanou, sbohem,“ toto odpověděl člen kontrolního výboru zastupitelstva Prahy 10 za ODS Praha odcházejícímu občanovi, když ho společně s členy za TOP 09 – Praha 10, ANO, tohle je Praha a KSČM – Komunistická strana Čech a Moravy v podstatě vykopli z jednání.

Pokračování tohoto článku »»»

LIVE: Zastupitelstvo jedná 20. února

Probíhá jednání zastupitelstva Praha 10. Podívejte se na videozáznam.

Pokračování tohoto článku »»»

Sousedská slavnost u Záběhlického zámku se koná dnes odpoledne

trojmezi-geocaching2-nahled

Trojmezí. FOTO: Mates

Milí sousedé z okolí Trojmezí, dnes v poledne určitě proběhne sousedská slavnost – nejsme z cukru – máme stany a těšíme se na všechny. Když přijdete, oceníte tím dobrovolnou práci všech sousedů, kteří to chystají. Loni taky pršelo a byla bezva atmosféra!

Pokračování tohoto článku »»»

Praha 10 a dalších 300 milionů pro Key Investments

Tisková zpráva koalice VLASTA Zastupitelé koalice VLASTA objevili další neblahé dědictví někdejších radních Prahy 10. Plán nasypat peníze do Key Investments byl monstrózní. "Jak vyplývá z našich zkoumání, kolem Key Investments začalo být opět rušno hlavně v létě 2010. Radní tehdy na samém sklonku svého vládnutí, ve dnech 29. 9. a 6. 10. 2010, odsouhlasili svěření dalších 300 milionů korun společnosti Key Investments. Transferu peněz zabránil jenom nedostatek finančních prostředků na účtech městské části,“ říká lidovecký zastupitel Pavel Mareš.

Pokračování tohoto článku »»»

Slepenec přátel starých pořádků, TOP 09 a komunistů

Stanovisko koalice VLASTA Po více než čtyřech měsících od rezignace starostky Kleslové vznikla v Praze 10 nová rada. Slepenec 5 stran má 20 hlasů ze 40. Musí je proto podporovat dva komunisté a dva bývalí zastupitelé ANO, kteří za svůj přestup obdrželi placená místa předsedů výborů. Co z toho plyne pro občany Prahy 10?

Pokračování tohoto článku »»»

Apríl v Praze 10?

Na 21. duben bylo svoláno zastupitelstvo Prahy 10 s jediným bodem programu: personální složení orgánů městské části. Po hodině se zastupitelé rozešli, aniž byl schválen jediný bod programu. Během tohoto aprílového jednání oznámil 1. zástupce starosty Novák (ČSSD) vznik nové koalice TOP09, ČSSD, SZ, NPP10-HLD. Nová koalice má ale 17 hlasů místo potřebných 21. Hned k ní sice přibyli dva bývalí zastupitelé z ANO (Lešenarová a Nepevný), jenže „musíme pracovat na dalších hlasech“ a „dejte nám ještě čas“.

Pokračování tohoto článku »»»

Za Horský hotel Prahy 10 by měly padat hlavy

Tisková zpráva koalice VLASTA: Koalice VLASTA a nezávislá zastupitelka Jana Komrsková vyzvali radní Prahy 10 k odvolání dvou vysoce postavených úředníků Městské části Praha 10 z představenstva akciové společnosti Praha 10-Majetková.

Pokračování tohoto článku »»»

Investice a zakázky čekají na zprůhlednění

Zpráva koalice VLASTA o aktuálních politických jednáních: Koalice VLASTA navrhla v únoru ostatním zastupitelům průhlednější projednávání důležitých investic a veřejných zakázek. Zatím narazila. Cestu z politického bezvládí ale hledáme dál. Jde přitom o hodně. Mimo jiné o léta odkládanou rekonstrukci polikliniky v Malešicích.

Pokračování tohoto článku »»»

Koalice VLASTA přišla o odsouzeného zastupitele

Zastupitel koalice VLASTA Milan Mraček složil mandát dnes v pátek 26. února do rukou prvního zástupce starosty Prahy 10 Vladimíra Nováka. Důvodem je jeho pravomocné odsouzení Městským soudem v Praze ze dne 24. února za uvedení nepravdivých informací v žádosti o dotaci.

Pokračování tohoto článku »»»

Koalice VLASTA vyzývá zastupitele Prahy 10: Odstřihněme se od minulosti

Tisková zpráva koalice VLASTA: Koalice VLASTA se ve čtvrtek 14. ledna pokusí odvolat Radmilu Kleslovou z funkce starostky Prahy 10. Oslovila kvůli tomu ostatní zastupitele a zároveň vyzvala k jednání o nové koalici.

Pokračování tohoto článku »»»

V Praze 10 se nemaká. ANO nemaká

Zastupitelé koalice VLASTA vyzvali starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou, aby neprodleně svolala jednání Zastupitelstva kvůli navršení několika akutních problémů. Týkají se problematiky IT, kauzy Horského hotelu na Černé hoře a rozpočtu na rok 2016. V posledním případě hrozí městské části kvůli neplnění zákona dokonce sankce. Svízelí a problémem zatěžujícím Prahu 10 od listopadu 2014 je nedořešená budoucnost IT.

Pokračování tohoto článku »»»

VLASTA a Fond proti korupci podaly trestní oznámení

krkonose-horskyhotelcernahora-nahled

Horský hotel na Černé hoře v Krkonoších si koupila Praha 10 roku 2008. Co se s budovou od té doby dělo, není známo. Doklady nejsou k dispozici. Foto: Petr Vilgus – Wikimedia

V letních měsících roku 2014 proběhly rekonstrukce elektroinstalace a rozvodny nízkého napětí Horského hotelu Černá hora, který vlastní společnost Praha 10 – Rekreace, a. s. Existuje důvodné podezření, že došlo k předražení zakázky o více než 400 %. Zastupitel Karel Duchek na výjezdním zasedání kontrolního výboru 5. listopadu místním šetřením zjistil, že skutečně provedené práce odpovídají pouze neuvěřitelným třem procentům fakturované ceny.

Pokračování tohoto článku »»»

Vlasta vyzývá Kleslovou: Rezignujte na post starostky!

Koalice Vlasta vyzývá Radmilu Kleslovou, aby sama rezignovala na svou pozici v čele Prahy 10. Mezi důvody patří mimo jiné poškozování jména Prahy 10 a obecné zhoršování politické kultury jednáním paní starostky.

Pokračování tohoto článku »»»

Další pokus Cabrnochové o předraženou zakázku

cabrnochova-ivana

Ivana Cabrnochová, sběratelka placených funkcí.

V březnu neprošel návrh Ivany Cabrnochové na komplexní outsourcing informačních technologií. Od té doby uvolněná radní a senátorka za Stranu Zelených „hledá řešení“ pro ICT služby na Praze 10. Usnesení, která předložila na dnešním jednání zastupitelstva, ale nezískalo ani podporu koalice. Pro její tři varianty hlasovalo vždy 4 až 6 zastupitelů ze čtyřiceti.

Pokračování tohoto článku »»»

Vlastní noviny pro Prahu 10

Zastupitelé koalice Vlasta děkují veřejnosti za štědrost a pozitivní odezvu, které se dostalo našemu záměru vydat noviny pro občany Prahy 10. Společně a jedním hlasem vzkazujeme všem dárcům: „Děkujeme!“ Celkem 175 dárců přispělo částkou 124 183 Kč na periodikum, jež ponese název Vlastní noviny.

Pokračování tohoto článku »»»

Jak dál po odmítnutí 150milionové IT zakázky?

vlasta2014

Koalice VLASTA jde do voleb.

Zastupitelé Prahy 10 v pátek 27. března po podrobné diskusi pozastavili 150 milionovou zakázku na outsourcing IT služeb pro Úřad MČ Praha 10. Lví podíl na tom měly argumenty předložené zastupiteli koalice VLASTA. Řešení celé problematiky svěřilo Zastupitelstvo do rukou IT expertů jednotlivých stran, členů finančního výboru Zastupitelstva a majetkové komise Rady.

Pokračování tohoto článku »»»

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.