Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 6 textů.

V Praze bylo kvůli domácímu násilí vykázáno 1000 osob

1023 násilných osob bylo v Praze úředně vykázáno ze společné domácnosti mezi lety 2007 a 2015. Po Ústeckém a Moravskoslezském kraji je Praha třetím regionem s nejvyšším počtem odhalených případů domácího násilí.

Pokračování tohoto článku »»»

Lidé bez přístřeší stále zaplňují noclehárny v Praze

I přes vlídné zimní počasí neopadá mezi lidmi bez přístřeší zvýšený zájem o zimní noclehárny. Každou noc tato zařízení zaplňují jejich kapacitu 184 míst. Od počátku prosince, kdy byl zahájen provoz dvou zimních nocleháren, zde bylo poskytnuto již téměř 14 tisíc noclehů. Přespání v těchto dvou zimních noclehárnách je pro lidi bez domova zdarma.

Pokračování tohoto článku »»»

Pražská linka důvěry diskutuje na internetu

Před třemi lety rozšířila Pražská linka důvěry Centra sociálních služeb Praha své služby o poskytování krizové pomoci a poradenství prostřednictvím chatu na adrese www.chat-pomoc.cz Služba se stala nedílnou součástí nabídky pomoci a podpory pro osoby, které se ocitly v náročné životní situaci nebo dokonce krizi.

Pokračování tohoto článku »»»

Problémy se Pražanům nevyhýbají ani o prázdninách

Centrum sociálních služeb Praha nabízí bezplatné právní a sociální poradenství i v létě. Pomáhají řešit tíživé životní situace: mohou to být problémy s rozvodem, nebo dotaz, jak získat výživné pro plnoletou studentku, jejíž rodiče se rozvádějí, a nechali dívku bez jakékoliv podpory napospas babičce. Zajdou sem i ženy v krizi, které hledají odpověď, kam se obrátit, když manžel užívá drogy a ohrožuje doma malé děti i partnerku. Lidé v poradnách často hledají i potřebné informace: např. jak zajistit sociální a zdravotní služby pro seniory, kterým se náhle zhoršil zdravotní stav a potřebují služby domů. Ptají se, kde se vyřizují dávky hmotné nouze nebo za jakých podmínek má rodina nárok na přídavky na děti.

Pokračování tohoto článku »»»

V Praze přibývá případů domácího násilí u cizinců

Stále více ohrožených lidí, převážně žen, se obrací na Intervenční centrum Praha s žádostí o pomoc při řešení domácího násilí. Od začátku roku do konce května bylo v metropoli vykázáno 79 násilných osob, což je vůbec nejvyšší počet ze všech krajů České republiky. Vlivem migrace a přistěhovalectví z jiných koutů světa se začíná negativně projevovat i rozdílnost způsobů života různých kultur.

 

Pokračování tohoto článku »»»

Zimní opatření pro bezdomovce končí

Zimní opatření, která měla pomoci přečkat nejnepříjemnější období pro lidi bez přístřeší, pozvolna končí. Už v minulém týdnu se uzavřela noclehárna Vysočany, tento týden ukončila provoz noclehárna Michle a Hostivař a ve středu ráno zařízení Vackov. „V provozu tak zůstanou pouze zařízení, která slouží klientům celoročně, jako je například loď Hermes. Ta je naopak připravena na případný zvýšený zájem. V současné době ji využívá každou noc v průměru 110 klientů, takže počet míst je i přes uzavření nocleháren využívaných v rámci zimních opatření dostatečný,“ uvádí zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová. K 1. dubnu byl zrušen centrální dispečink, zkrátila se doba provozu denních center a zúžily se programy terénních pracovníků. "Vše přechází na běžný celoroční provoz, podobně jako u zařízení neziskových organizací, která se na zimních opatřeních podílela,“ doplňuje Ludmila Tomešová.

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.