Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 45 textů.

Lanový most důkladně prohlédnou expreti

lanovymost-nakladak-nahled

Lanový most je důležitá dopravní tepna pro celou Prahu. FOTO: Kuba Turek

Lanový most na Jižní spojce je úzkým hrdlem dopravy v Praze 10. Nejde jen o zúžení vozovky a snížení povolené rychlosti, ale také o jeho špatnou údržbu a možná i nevhodnou konstrukci. Silniční most z roku 1997 proto projde kompletní diagnostikou, která má ukázat jeho slabá místa, ať už způsobená zanedbanou údržbou, případně špatně navrženou konstrukcí, nebo dokonce nezvládnutou stavební technologií. Diagnostiku zadala Technická správa komunikací hlavního města Prahy a bude stát 25,6 milionů korun. Výslednou zprávu použije Technická správa komunikací jako podklad k rozhodnutí, co s mostem dělat dál, neboť jakákoliv oprava či uzavření části vozovky na mostě způsobuje okamžitý dopravní kolaps na celopražské úrovni.

Městské firmy proklepne Ivan Bleyer

Předsedou představenstva Praha 10 – Majetková se stal Ivan Bleyer. Má půlroční mandát jakožto krizový manažer. Radnice ho pověřila, aby zmapovat situaci ve všech městských firmách, a poté bude na jejich vedení vypsáno výběrové řízení. Praha 10 – Majetková a jí podřízené firmy například spravují areál Gutovka, provozují farmářské trhy na Kubáni, mají v majetku bytový dům Malešice a Horský hotel na Černé hoře v Krkonoších. Základní kapitál činí 170 milionů korun a jediným akcionářem je Městská část Praha 10. Základní kapitál dceřiných firem Praha 10 – Služby a Praha 10 – Rekreace je dalších 136,5 milionů korun.

Hamerský sklípek znovu mění jméno

lechovicky-vecer2015-nahled

Večer u Hamerského rybníka. FOTO: Kuba Turek

Vinárna na břehu Hamerského rybníka v Záběhlicích zase mění název. Z Lechovického sklípku se změnil na Kalsha wine and spirit, poté Fajna Ďura a teď se z něj stal Hamerský sklípek.

Cyklisté přišli o parkoviště před novým Lidlem

Po rekonstrukci obchodu Lidl ve Strašnicích na ulici V Korytech bylo zvětšeno parkoviště. Bohužel při tom přišlo vniveč stání na kola a koloběžky. Cyklisté tedy už v Lidlu nenakoupí.

Klubovnu poutníků vytopila velká voda

Krátký ale silný déšť v Praze 10 mnohde vytopil sklepy a voda se dostala do budov dveřmi, okny, kanalizací, poškozenými střechami i dešťosvody. To se stalo také ve vršovickém činžáku v Norské ulici 16. V přízemí má klubovnu dětský oddíl Poutníci.

Pokračování tohoto článku »»»

Ovocný Světozor otevře za týden v Nuslích

Nový Ovocný Světozor otevírá další cukrárnu v Nuselské ulici na křižovatce s Michelskou ulicí. Křižovatce u Botiče se také říká Ariel. Ovocný Světozor bude sídlit od pondělí 23. dubna v místě bývalé nepříliš vábné cukrárny a kavárny.

ODS zabojuje o Zátoku sviní

Do čela ODS v Praze 10 se chystá Filip Humplík. Stěhuje se do naší městské části a ve spolupráci s dosavadním předsedou zdejší stranické buňky Bohuslavem Svobodou má dočistit terén od zkorumpovaných lidí.

Pokračování tohoto článku »»»

Historie Strašnic

Strašnice bývala vesnice daleko za pražskými hradbami. Před jejich zbořením se do Strašnic dalo dostat Koňskou bránou, která stála na horním konci Václavského náměstí, tehdy Koňského trhu, nebo Žitnou bránou na konci Žitné ulice a dále Nuselským údolí podél Botiče.

Pokračování tohoto článku »»»

Co nesmí fotbalový fanoušek zmeškat?

slavia-fotbalista1-nahled

Slavia jedeééééé! FOTO: SK Slavia Fotbal

Největší letošní překvapení ve fotbalové lize zřejmě nechystá Slavie ani Bohemians. Sešívaní už nejspíš šampioni nebudou a Klokani se asi budou potácet uprostřed tabulky jako obvykle. Na nejzajímavější události roku 2018 budou mít vliv hráči a trenéři jen minimální. Silně se začne využívat video při rozhodování klíčových zápasů a příští ligový ročník skončí dramatickým play-off o vítězství a baráží o sestup podobně jako v hokeji.

Pokračování tohoto článku »»»

GLOSA Nesmyslné stromky za dětičky

mladeznicka-panelak2013-nahled

Panelák v Mládežnické ulici. FOTO: Kuba Turek

Radnice Prahy 10 nasázela mnoho nových stromů za narozené děti do parků na pomezí Zahradního Města a Záběhlic. Při tom by tyto parky, především na sídlišti Mládeže, potřebovaly prokácet. Brutální rubání je jim třeba jako psovi drbání. Podle všech estetických, bezpečnostních a zahradnických pravidel!

Pokračování tohoto článku »»»

VLASTA vyhrála: nová radnice se stavět nebude

radnice-vrsovicka-panstaskou-m Rekonstrukci radnice ve Vršovické ulici schválila rada městské části Praha 10. Zavrhla tedy fantasmagorické nápady předchozích zastupitelstev na stavbu nové radnice za více než miliardu korun. Starostka estébačka Radmila Kleslová z ANO blahé paměti prosazovala novostavbu na Hagiboru. Zelená místostarostka zvolená za peníze ČSSD Ivana Cabrnochová obhajovala novostavbu na Strašnické místo zdejší školy.

Pokračování tohoto článku »»»

Tráva mezi kolejemi uschla

Trávníky mezi tramvajovými kolejemi v Praze 10 uschnuly. Nikdo je nezalévá. Podobně je na tom tráva na kolejištích i v jiných místech hlavního města Prahy s výjimkou Letné, kde je instalované automatické zavlažování. 

Za Dubčí a Běchovicemi rostou nové lesy

podlesky-201203g-nahled

U Podleského rybníka za Dubčí. FOTO: Kuba Turek

Nový les nazvaný Robotka mezi Dubčí a Běchovicemi vysazují pracovníci Lesů hlavního města Prahy. Dosud zde bylo pole, na kterém se naposledy sklízela řepka olejka. Skrz budoucí les se zároveň staví nová štěrková cesta. Příští rok budou kromě hustníků založeny ještě louky s osamělými stromy a křovinami.

Pokračování tohoto článku »»»

Smog trápí Vršovickou a Průmyslovou ulici

auto-snih-snezenkova-love

Milujete své auto? Ve smogu ho nechte doma! ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Po několika mírných zimách se do Prahy vrátilo obvyklé lednové počasí. Teploty pod nulou, obloha pod mrakem, bezvětří a z toho pramenící smog.

Pražští meteorologové hlásí zdraví nebezpečné množství polétavého prachu v ovzduší. Může za to především doprava.

Proto nepřekvapí, že nejhorší situace je nejen v Legerově ulici v Praze 2, ale také v celých Vršovicích a podél Průmyslové ulice v Praze 10. Pražský Magistrát uvažuje o městské hromadné dopravě zdarma, aby ulehčil smogové situaci ve městě.

Jízdní řád pro Bohemians je sestaven. Kdo vyhrál?

bohemians-logo Situace kolem stadionu Bohemians se začíná vyjasňovat. Pokud do řady dohod nehodí vidle nějaký významný pražský zastupitel nebo radní, měla by být příští týden schválen na zastupitelstvu hlavního města Prahy scénář v těchto hrubých obrysech. Praha 10 převede pozemky vedle stadionu (tedy dnešní parkoviště) nazpátek na hlavní město Prahu. To koupí za 140 milionů stadion od soukromé společnosti Bohemians Real. Stadion na deset let pronajme fotbalovému klubu Bohemians 1905 za jeden a půl milionu korun ročně. 

Pokračování tohoto článku »»»

Slavia má čtyři nové fotbalisty

Fotbalisté Slavie začali trénovat před jarním kolem ligy. Do mužstva přišly čtyři posily: brankář Přemysl Kovář, český reprezentant do 21 let Michael Lüftner, Chorvat Marko Alvir a Nor Per–Egil Flo. Afričtí obránci Simon Deli (Pobřeží Slonoviny) a Michael Ngadeu Ngadjui (Kamerun) se zatím připravují se svými národními reprezentacemi na Africký pohár. Ve čtvrtek odletí Slavia na čínský ostrov Hainan, kde bude trénovat kondičně.

Pokračování tohoto článku »»»

Klub Bohemians 1905 je vinen. Zaplatí 350 000 Kč!

bohemians-fansFotbalový klub Bohemians 1905 dostal pokutu 350 tisíc korun od disciplinární komise. Důvodem je, že nepřipravil trávník na stadionu v Ďolíčku, aby se na něm mohlo hrát ligové utkání s Plzní.

Pokračování tohoto článku »»»

Kdo vyhraje a kdo sestoupí z ligy? Slavia nebo Bohemians

slavia-kalendar2016-nahled Fotbalová Slavia vyhrála šestý zápas v řadě za sebou. Pod čínským vedením a za čínské peníze se její hráči vzchopili a fanoušci z Vršovic zase mohou myslet na titul. S Bohemians to také nevypadá špatně. Mužstvo, které se obvykle plácá na konci tabulky, se suverénně pohybuje v jejím středu. 

Pokračování tohoto článku »»»

Chmelová a Holubář postupují do druhého kola senátních voleb

vlastninoviny201505

Renata Chmelová vyhrála první kolo senátních voleb v Praze 10. ILUSTRAČNÍ FOTO: DESÍTKA.cz

Volby do Senátu v Praze 10 dopadly pro pravici nejlépe, jak mohly. Do druhého kola postupuje středopravá kandidátka Renata Chmelová (VLASTA) a pravicový kandidát Jiří Holubář (TOP 09). Praha 10, Štěrboholy a Dubeč se po krátkém mezidobí vrací ke své tradiční politické orientaci.

Pokračování tohoto článku »»»

Hnus, velebnosti. Je to hnus.

senat-chmelova-pamflet-nahled

Nenávidíme Kleslovou, protože jsme pro ni dělali, a Chmelovou, protože pro ni určitě dělat nebudeme. FOTO: Kuba Turek

Z okolí dosavadní senátorky Ivany Cabrnochové (ČSSD a Zelení) se zrodila špína, kterou Praha 10 dosud nezažila. Šestnáct stránek novinového papíru je potištěných nenávistnými a pokroucenými texty o údajných zločinech opozice a občanských sdružení. Korunu všemu nasadil grafik, který schválně vybral nejošklivější fotografie lidí, o kterých se píše. K tomu se nesníží ani nejhorší bulvár, aby záměrně vybral snímky se zavřenýma očima, nepřirozenými grimasami či fotky nabarvil na zeleno či rudo. Celý spisek míří z boku na kandidátku do Senátu Renatu Chmelovou (VLASTA), když to nemůže udělat přímo. Dosavadní senátorce se asi sevřel zadek, když zjistila, jaké má volební preference, a teď okolo sebe kope jako splašená kobyla.

Pokračování tohoto článku »»»

Fortuna tipuje, že do Senátu se dostane Chmelová

Renata Chmelová (VLASTA) vyhraje senátní volby – myslí si sázková kancelář Fortuna. Vypsala na ni kurz 1,6. Daleko za ní jsou Ivana Cabrnochá (SZ+ČSSD) s kurzem 2,8, Eva Kislingerová (ANO) s kurzem 4,0 a Jiří Holubář (TOP 09) s kurzem 5,0. Kurzy odpovídají pravděpodobnosti, s jakou bude kandidát zvolen do Senátu o tomto víkendu. Nejnižší kurz tedy říká, že když vsadíte na Renatu Chmelovou, s velkou pravděpodobností vyhrajete, ale získáte jen málo peněz. Pokud byste vsadili až na posledního černého koně Miroslava Korandu, téměř jistě nevyhrajete, ale kdyby se tak náhodou stalo, vyplatí vám Fortuna padesátinásobek vaší vsazené částky.  

Pokračování tohoto článku »»»

Slavia je na odpis v hokeji i fotbalu

slavia-kalendar2016-nahled

Slavie do boje!?

Kam až to dopracovali Sešívaní! Hokejisté HC Slavia předloni sestoupili z Extraligy, vloni se potáceli v 1. lize, na tuto sezonu jim chybí 25 milionů korun a ještě k tomu dluží mzdy hráčům. Není vůbec jisté, zda budou za této situace do ligy vpuštěni. Fotbalisté Slavia přišli po sérii porážek o trenéra Dušana Uhrina a sportovního ředitele Josefa Jinocha. Šéf čínského klubu Jaroslav Tvrdík zároveň naznačuje, že vymění mnoho fotbalistů, protože jsou líní.

Pokračování tohoto článku »»»

Sešívaný Kuchta trénuje s Bohemkou

Ve velmi neobvyklé situaci se ocitl fotbalista Jan Kuchta. Od mateřské Slavie dostal povolení trénovat s Bohemians. Dosud trénoval společně s dalším slávistou Radkem Voltrem s Karvinou. O obou fotbalistech bude vedení Slavie teprve jednat.

Slavia platí pokutu za fanoušky

slavia-kuka-nahled

Vysmátá Slavia? ILUSTRAČNÍ FOTO: Mates

Slavia zaplatí 450 000 korun pokutu za řádění svých fanoušků během obou zápasů Evropské ligy s klubem Levadia Tallinn (1:3, 2:0). Evropská fotbalová unie (UEFA) hrozí, že pokud budou přestupky pokračovat, uzavře Slavii celý stadion.

Pokračování tohoto článku »»»

Údajný útok si muslim ve Vršovicích zřejmě vymyslel

Syřan Issaka T., který v lednu oznámil policii, že byl pobodán v Kodaňské ulici ve Vršovicích dvěma holohlavými muži, si zřejmě útok vymyslel. Policisté jeho příběhu neuvěřili a oznámení odložili. O případném dalším vyšetřování rozhodne v nejbližších dnech příslušný státní zástupce.

Pokračování tohoto článku »»»

Fotbalová Slavia slaví 120 let

slavia-kalendar2016-nahled

Slavia slaví 120 let existence fotbalového klubu. FOTO: Slavia

Fotbalový klub Slavia byl založený přesně před 120 lety. O tři roky později, než jeho mateřský sportovní klub Slavia, pod kterým fungovalo mnoho dalších disciplín. 21. ledna 1896 na valné hromadě Slavie vznikla fotbalová odbočka.

Pokračování tohoto článku »»»

Elektrobus jezdí na linkách 213 a 188

elektrobus-sor-nahled

Elektrobus SOR. FOTO: archiv výrobce

Praha testuje v ročním provozu elektrobus. Po zkušenostech z linky 188 a 213 mezi Želivského, Jižním Městem a Kavčími Horami rozhodne Dopravní podnik hl.m. Prahy, zda elektrobusy doplní stávající autobusy na zemní plyn a oba druhy pohonu budou postupně nahrazovat vysloužilé naftové motory. Elektrobus se nabízí bezdrátově vždy na konečné Želivského a po skončení směny přes noc také v hostivařských garážích Dopravního podniku.

Pokračování tohoto článku »»»

Trestní oznámení TOP 09: Zastupitelé bydlí v Janských Lázních zadarmo

krkonose-horskyhotelcernahora-nahled

Horský hotel na Černé hoře. Foto: Petr Vilgus – Wikimedia

Někteří členové současného i minulého zastupitelstva městské části Praha 10 se jezdili zdarma rekreovat do Horského hotelu v Janských Lázních. Tvrdí to zastupitelé za TOP 09 a z tohoto důvodu podali na ostatní trestní oznámení.

Pokračování tohoto článku »»»

Kdo pro Číňany vládne ve Slavii?

slavia-kuka-nahled

Slavie do boje (pod Tvrdíkem)! ILUSTRAČNÍ FOTO: Mates

Devět jmen, která budou šéfovat fotbalové Slavii po prodeji čínské firmě CEFC, vyšla dnes najevo. Prezidentem a předsedou představenstva se stane Jiří Šimáně. Patří mu přibližně 40 % klubu, patří mu nadpoloviční část letecké společnosti Travel Service a je počítán mezi české miliardáře. Předsedou dozorčí rady bude Čchan Čchao-tuo, prezident čínské investiční společnosti, které patří zbylých 60 % Slavie.

Pokračování tohoto článku »»»

Bohdan Urban (ANO) šéfuje všem obecním firmám

Obecní firma Praha 10 – Majetková, a.s. má od léta nového ředitele Bohdana Urbana. Byl vybrán na základě výběrového řízení, které se konalo pouhých 16 dní a přihlásilo se do něj dvanáct uchazečů. Bohdan Urban (ANO) je právník, který působil do dubna na Ministerstvu vnitra. Potom se stal předsedou představenstva Pražská energetika Holding a.s, kde je předsedou dozorčí rady radní městské části Praha 10 Jaroslav Štěpánek (ANO) a členkou starostka Radmila Kleslová (StB, ČSSD, ANO). Bohdan Urban kandidoval minulý rok v říjnových volbách do zastupitelstva Městské části Praha 10 za ANO, ale do zastupitelstva ho voliči nepustili a zůstal prvním náhradníkem. Nahradil obskurního předchůdce Tomáše Vacka.

Rudá hvězda na prsou Slávistů patří komunistům z Číny

slavia-fotbal-branka

Fotbalisté Slavie kopají za čínské komunisty. FOTO: Mates

Fotbalisté Slavia Praha kopou za komunistické Číňany. Sešívané koupila od bývalého zkorumpovaného ministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS) obří čínská energetická firma CEFC (domluvil to Jaroslav Tvrdík z ČSSD) a 40 % zbylo Jiřímu Šimáněmu (spolumajitel letecké firmy Travel Service).

Pokračování tohoto článku »»»

Slavii rozprodá soud?

slavia-synotstadion-nahled

Slávistický stadion nepatří Slávistům. FOTO: Mates

Fotbalová Slavia Praha je už jen krok od insolvence. Městský soud v Praze uložil navrhovateli insolvenčního řízení, že má zaplatit 30 000 korun na výdaje. Záloha má sloužit insolventnímu správci po nástupu do funkce. Bývalý generální ředitel Zbyněk Kusý tvrdí, že jemu dluží Aleš Řebíček téměř dvacet milionů korun a není schopen je splácet. Další miliony má dlužit Slavia hráčům a dalším věřitelům. 

Pokračování tohoto článku »»»

Předseda Slavie Adam Řebíček se soudu nezbaví

slavia-kuka-nahled

Kde se vzaly peníze, které ovládají Slavii? FOTO: Mates

Předseda představenstva a finanční ředitel fotbalové Slavie Adam Řebíček půjde před soud. Už potřetí. Ústecký krajský soud totiž podruhé zrušil rozsudek teplického okresního soudu v Teplicích a vrátil kauzu tří bývalých kriminalistů obviněných z braní úplatků a zneužití pravomoci k novému projednání. Mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová potvrdila všem třem hrozí až pětileté tresty. Jedná se Adama Řebíčka, Romana Majerníka a Radka Turišina.

Pokračování tohoto článku »»»

Lékárna v Cíli je zavřená

Lékárna U svatého Vojtěcha v obchodním centru Cíl je zavřená už od začátku června. Na dveřích visí oznámení, že je to z technických důvodů. Není jasné, zda bude ještě někdy v provozu. Na Zahradním Městě jsou otevřené další dvě lékárny v poliklinice a naproti u obchodního centra Květ. Obě jsou v Jabloňové ulici vzdálené dvě zastávky autobusem od Cíle.

Kočka ze Záběhlic zpívá v televizi

Kočka ze Záběhlic Věra Nerušilová právě zpívá ve filmu Smrt černého krále (vysílá ho televizní kanál ČT1) svoji nesmrtelnou píseň Kočka ze Záběhlic.

Pokračování tohoto článku »»»

Bezdomovci sídlí pod mostem v Petrohradské ulici

Nově opravený most přes Botič v Petrohradské ulici se stal domovem bezdomovců. Nutno dodat, že pořádek tu nelegální obyvatelé udržují větší, než v mnohých veřejných parcích.

4Blok: bytový komplex se staví ve Vršovicích

4blok-vrsovicka-vizualizace2-nahled

Budoucí 4Blok je dřívější Tesla. Vršovický areál bývalé elektronické továrny se mění na bytový komplex, který by měl vyhovovat moderním lidem vyžadujícím ekologické a pohodlné bydlení ve skandinávském stylu.

Foto: Crestyl

Pokračování tohoto článku »»»

Učebnice pro střední školy kupujeme na webu

krestanske-gymnazium-nahled Prázdniny se překlopily do druhé poloviny a to znamená, že je už čas myslet na školu. Zvláště středoškoláci naskočí do výuky jako do prudké řeky a budou muset plavat, jak to jen půjde. Učebnice pro střední školy se proto kupují s předstihem.

Foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Pojistili jste život a zdraví? Jde to i po internetu

voda-zebrik-nahledŽivot je složitý a pojištění proti jeho schválnostem ještě složitější. Přečtěte si o úrazovém a životním pojištění, jak se liší, proč je potřeba a jak se jednoduše pojistit přes internet.

Foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Richter konečně vypadnul z vedení Prahy 10

richtr-milan-jablonova2010-nahledBývalý starosta a místostarosta Prahy 10, magistrátní radní, člen ODS, později vykopnutý ze strany, člen bratrstva špičatých bot, drahých obleků a reprezentativních aut Milan Richter byl zbaven vlivu v Praze 10. Zdá se, že modrým kmotrům a především Tomáši Hrdličkovi je už k ničemu. Milan Richter rezignoval na svoji poslední funkci místostarosty Prahy 10. Jeho post je zatím neobsazený.

Pokračování tohoto článku »»»

Tomáš Vacek opustil rozkradený Obecní dům a ocitnul se na naší radnici

Do vedení akciové společnosti Praha 10 – Majetková dosadila modro-oranžovo-zelená koalice na radnici Tomáše Vacka. Nahradila jím dosavadního šéfa Jana Vlka. Proti této rošádě hlasovala jen strana TOP 09.

Společnost spravuje pro Prahu 10 například Gutovku, horský hotel na Černé hoře v Krkonoších, v nejbližší době má převzít Vršovický zámeček (s krycím názvem Dům pokojného stáří) a stará se mnoho dalších nemovitostí a služeb, jako je například lukrativní stravování na základních školách. Je to tedy složitý organismus s mnoha potenciálními problematickými místy kvůli řízení, korupci i ekonomické výnosnosti. Má ho řídit člověk, který neuspěl z těchto důvodů na podobných místech již dříve. Anebo uspěl, ale prospěch z jeho práce mel někdo jiný než majitel.

Pokračování tohoto článku »»»

Herny hrají od deseti do deseti hodin

Provozní dobu všech heren na 10–22 hodin omezila radnice Prahy 10 (ODS+ČSSD).

V Praze 10 jich funguje více než stovka. Tedy na každých tisíc obyvatel se živí jeden hazardní podnik, jehož cílem je vysát z lidí peníze.

Do tohoto čísla nejsou zahrnuté další formy hazardu – například veškeré loterijní terminály a automaty v restauracích a místa kde se přijímají tikety Sazky, Sporty, Lotta, Fortuny a dalších sázkových her.

Pokud si tedy chcete vsadit a přijít o větší či menší peníze, případně prohrát veškerý svůj i rodinný majetek, máte v Praze 10 velký výběr, kde to udělat.

Úplatkář Řebíček a nečistý politik Řebíček společně vládnou Slavii

slavia-stadion-kytkyFinanční ředitel Slavie Adam Řebíček (bývalý policista v Teplicích) je podle odvolacího krajského soudu úplatkář a zneužil postavení veřejného činitele.

Majitel Slavie a jeho bratr Aleš Řebíček (ODS), který byl svého času ministrem dopravy, prošustroval ve své funkci neuvěřitelné množství státních financí a velké peníze přihrál své firmě Viamont, si teď dělá zálusk nejen na fotbalový klub, ale také na celý stadion v Edenu.

Povedená rodinka se tak prokousala s pomocí starosty Prahy 10 Milana Richtera (ODS) a dalších šíbrů blízkých ODS a ČSSD do obrovského a vlivného majetku souvisejícího se sportem spíš okrajově.

Pokračování tohoto článku »»»

Nejvíc aut se ukradlo v Praze 10 a Praze 4

auto-snih-snezenkova-loveNejvíc aut v Praze se krade v desátém a čtvrtém městském obvodě.

Za minulý rok bylo ukradeno na desítce a čtyřce dohromady 1490 aut. V celé Praze odcizili zloději 3335 vozů.

Policisté při tom dopadnou pachatele jen ve dvaceti procentech případů. Osm z deseti zlodějů tedy zůstává bez trestu. To je pro majitele ukradených aut frustrující číslo. Přitom okradeným se může stát příští vteřinu kdokoliv z nás.

Nejvíc ukradených aut v Praze neslo značku Škoda Octavia. Hned za škodovkami se v nechvalné statistice umístily značky Volkswagen, Ford a Audi. Nejméně se kradou korejské a japonské automobily.

Pokračování tohoto článku »»»

Výsledky voleb v Praze 10

kavarna-hyacintovaVolby na radnici v Praze 10 jasně vyhrála pravice.

Občanská demokratická strana a TOP 09 získaly půl na půl celkem polovinu všech hlasů. Obnáší to jedenadvacet zastupitelů.

Česká strana sociálně demokratická a komunisté přesvědčili dohromady čtvrtinu voličů. Mají deset zastupitelů.

Poněkud politicky neukotvení Zelení a spolek Desítka pro domácí vyhovují patnácti procentům voličů. Společně disponují pěti zastupiteli.

Dopočet do sta procent představují hlasy pro strany a hnutí, které v obecních volbách propadly.

Pokračování tohoto článku »»»

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.