Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 8 textů.

Nejlepší sportovci Prahy 10: lukostřelec, judistka a kuželkářky

sportovec20143-nahledSportovní legendou Prahy 10 se stal legendární lukostřelec Václav Karola (SK Slavia Praha), amatérským sportovcem roku je judistka Barbara Mertlová (TJ Sokol Praha Vršovice), nejlepším profesionálem judistka Tereza Patočková (TJ Sokol Praha Vršovice) a v kategorii týmů je nejlepší ženské družstvo Kuželkářského klubu Slavia Praha. Praha 10 ocenila své nejlepší sportovce. Jejich jména a ocenění vzešla z ankety, kterou uspořádala radnice. Sportovce mohli nominovat jednotlivci i kluby v kategoriích junioři, amatéři, profesionálové, sportovní legenda a letos nově také sportovní týmy.

Pokračování tohoto článku »»»

Radnice loni dostala 557 MMS podnětů

tulaci_sane-nahledRekordní počet 557 případů zaznamenala služba tzv. MMS podnětů, s jejichž pomocí mohou občané Prahy 10 hlásit radnici případy nepořádku v ulicích a další závady na plochách města.

Ilustrační foto: Tuláci Malešice

Pokračování tohoto článku »»»

Praha 10 navyšuje počet míst ve školkách

kalhoty-kapsa-zapisnik-nahledV mateřských školách Břečťanová a Mrštíkova je od prosince navíc 86 míst. Za minulý rok se tak navýšil počet míst ve školkách téměř o dvě stě míst. „Navyšování míst pro děti ve školkách zůstává jednou z našich priorit,“ uvedla starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO). Městská část Praha 10 připravuje rozšíření dalších mateřských škol. Letos se začne stavět Bajkalská s šesti třídami. Dále je v plánu druhý pavilon Na Sychrově, kde vznikne 56 míst.

Pokračování tohoto článku »»»

Vršovický zámeček se stal stavbou roku 2014

vrsovickyzamecek-rekonstruovany-nahled

Pobočné ocenění Stavba roku převzal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík za záchranu a rekonstrukci Vršovického zámečku. „Tato cena dle mého názoru je ohodnocení několikaletého úsilí a práce mnoha lidi z naší radnice, kteří velice dobře zvládli tento nelehký úkol a tuto vršovickou dominantu zachránili pro budoucí generace,“ uvedl bezprostředně po převzetí ceny minulý týden starosta. Mezi patnáct finalistů, o jejichž pořadí se teprve bude rozhodovat, se však žádná stavba z Prahy 10 neprobojovala.

Foto: VitVit www.wikimedia.com a Kuba Turek redakce@horydoly.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Losování plavenek pro seniory pokračuje

slavia-bazen-venku-c-nahled Z důvodu neutuchajícího zájmu o plavenky ze strany seniorů a z důvodu zachování transparentnosti při jejich vydávání přistoupila radnice Prahy 10 od června letošního roku k losování předem stanoveného počtu vstupenek na tuto aktivitu.

Pokračování tohoto článku »»»

Referendum k nové radnici v Praze 10 zablokovala TOP 09

Kvůli absenci všech zastupitelů opoziční TOP 09 včera neprošel návrh starosty Prahy 10 na vyhlášení referenda k omezení výdajů na výstavbu nové radnice této městské části částkou 500 mil. korun. „Opoziční zastupitelé návrh na referendum k radnici s občanskými sdruženími paradoxně původně iniciovali, nyní se ale svoji zbabělou neúčastí na zasedání zastupitelstva vysmáli do obličeje nejen všem těm tisícům lidí, kteří petici podepsali, ale i všem občanům Prahy 10,“ řekl k výsledkům hlasování starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nezávislí pro Prahu 10).

Pokračování tohoto článku »»»

Praha 10 proti změně územního plánu Trojmezí

hamrak-zapad2-nahled

Radní Prahy 10 vyslovili svůj nesouhlas s navrhovanými změnami územního plánu v lokalitě Trojmezí. Na radnici dorazily celkem tři návrhy na změnu využití zahrnující přeměnu zeleně na obytnou a administrativní zástavbu přesahující úhrnnou plochu 50 hektarů. „Podněty na změnu územního plánu v Trojmezí jsou podávány nekoncepčně, bez domluvy a koordinace s dalšími vlastníky pozemků v lokalitě a jsou v příkrém rozporu s dlouho deklarovanými zájmy Prahy 10 i hlavního města v této lokalitě,“ zdůraznil v této souvislosti starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (nezávislý).

Pokračování tohoto článku »»»

Jak bude vypadat Cíl, Květ a Kubáň?

cil-topolova-interierPro letošní podzim Praha 10 vybrala tři veřejná prostranství, která by se v dohledné době mohla na základě úzké spolupráce s místními obyvateli dočkat vylepšení. Jsou jimi Kubánské náměstí a centra Cíl a Květ na Zahradním městě. Radnice proto připravila sérii setkání s obyvateli a pracovních skupin, na kterých budou úředníci přímo s občany řešit, jak by si podobu těchto lokalit představovali.

Prostranství kolem centra Cíl dominuje stejnojmenné obchodní centrum, jehož podoba by se neměla měnit. Rekonstrukci však vyžadují veřejná prostranství kolem Cíle. Povrchy jsou zde za hranicí životnosti a rozvržení prostoru neodpovídá potřebám obyvatel. Oproti tomu nedaleké centrum Květ čeká výrazná změna. Majitel zdejšího obchodního domu by rád nákupní středisko přetvořil ve větší komplex, který spojuje obchod s bydlením.

Pokračování tohoto článku »»»

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.