Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 70 textů.

Mořský svět ve vinohradské vozovně nebude

Mořský svět se přestěhuje z holešovického Výstaviště do vinohradské vozovny – před měsíce oznámila radnice Prahy 10. Teď se ukazuje, že to nebyla pravda, ale jen zbožné přání lidí ve vedení městské části.

Pokračování tohoto článku »»»

Jak rozvíjet dětskou motoriku? Dřevěnými hračkami

h-mansestrovy-konik-se-zvuky-cerveny-1-nahled

Manšestrový koník je příjemná hračka, kterou rády hladí malé děti. FOTO: České dřevěné hračky Dřeváček.cz

Motorika prstů a ruky souvisí s motorikou mluvidel. Bez koordinace rukou a očí je nemožné se naučit číst a psát. Jemná motorika je nutná pro všechny manuální činnosti v domácnosti, v kanceláři, v dílně i venku v přírodě. Jemné pohyby rukou a prstů se při tom dají nacvičit jen v útlém dětství. Později už je to téměř nemožné.

Pokračování tohoto článku »»»

Tři Pivní běhy, jeden v Hostivaři

Doběhni si na jedno aneb běžecký seriál Pivní běhyNa startu Pivního běhu. FOTO: Topsports Czech

Celoroční seriál tří Pivních běhů, kombinace sportu a iontového nápoje, se koná v Krkonoších, Praze – Hostivaři a Jizerských horách. Seriál zavítá do vybraných pivovarů a pohostí závodníky nejen parádním běžeckým závodem v přírodě, ale nabídne netradiční podívanou do výroben, hal, skladů a dalších běžně nepřístupných částí pivovaru a potěší ochutnávkou tradičního piva, a to jak na občerstvovacích stanicích na trase závodu, tak i před startem a v cíli! 

Pokračování tohoto článku »»»

Bunda na motorku? Vybírejte uvážlivě

motorkaenduro-nahled

Enduro motorka vyžaduje pohodlné a funkční oblečení – bundu, kalhoty, boty a rukavice. FOTO: Kuba Turek

Už jste letos vyrazili na motorku? Teplé a suché počasí k tomu vyzývá. Máte na začátku sezony vše, co potřebujete? Motocykl jste už nejspíš oprášili, promazali, vyměnili provozní kapaliny a túrovali. Helmu stačilo opláchnout a vyprat vycpávky. Boty jsme umyli už na podzim před zazimováním a teď je jenom nakrémujete a vyleštíte. Zbývá tedy oblečení: motorkářská bunda, kalhoty, rukavice. Ty možná potřebujete nové. Pokud často jezdíte, vydrží vám jen několik let.

Pokračování tohoto článku »»»

Rum Zacapa se destiluje z panenského sirupu

rum-zacapa1

Rum Zacapa Centenario XO. FOTO: Mydrinks

Rum může být skvělý a ušlechtilý destilát stejně jako podřadný alkoholický nápoj podezřelého původu. Guatemalské rumy Zacapa patří mezi ty první, ačkoliv se vyrábějí teprve 43 let. Jedná se o speciální druh rumu, jehož základní surovinou je panenský sirup z cukrové třtiny. Cena na českém trhu se pohybuje podle kvality od jednoho do sedmi tisíc korun za lahev o objemu 0,7 litru. 

Pokračování tohoto článku »»»

K čemu se v podnikání hodí online agentura?

fjaelraeven-lano-nahled

Najít cestu po informační dálnici není lehké. FOTO: Fjällräven

Internet je pilířem podnikání, obchodování i výroby pro velké podniky, stejně jako pro malé firmičky, živnostníky i soukromé osoby. Kde by byli, kdyby je zákazníci nenašli na světové informační síti…!

Pokračování tohoto článku »»»

Generální plná moc

ruce-taska-nahled

Plná moc se většinou uděluje písemně. FOTO: Fjällräven

Plná moc slouží jako písemné potvrzení, že jeden člověk může jednat za druhého. Vykonávat za něj úřední úkony, přebírat dopisy a balíky na poště, vyjednávat smlouvy. Firmy plnou mocí pověřují své zaměstnance k určitým úkolům. Zvláštní institut je generální plná moc, která pověřuje k jednání ve všech věcech, které jsou potřeba udělat.

Pokračování tohoto článku »»»

Jak ušetřit při nákupech přes cashback portál?

cashback-tipli

Cashback, provize pro portál i zákazníka. GRAF: Tipli.cz

Přes počítač nebo mobilní telefon nakoupíte v elektronickém obchodu, zaplatíte a po několika dnech vám e-shop vrátí několik procent z ceny. Tomuto výhodnému systému se říká cashback.

Pokračování tohoto článku »»»

Jak sehnat peníze na 20 % ceny nemovitosti pro hypotéku

4blok-vrsovicka-vizualizace3-nahled

Nové byty ve Vršovické ulici v Praze 10. VIZUALIZACE: Century21

Česká národní banka zpřísnila podmínky hypoték v dobré víře, že zamezí přehřátí trhu s bydlením. To je samozřejmě její role ve státních strukturách, ale proti tomu stojí zájem o vlastní bydlení prakticky všech vrstev obyvatelstva České republiky. Hypotéka je teď méně výhodná, a proto je nutné sehnat zbylé peníze jinde než v hypoteční bance.

Pokračování tohoto článku »»»

Výjimečný koncert v Rudolfinu: Grieg a Dvořák

griegedvard

Edvard Grieg a jeho žena Nina Grieg v roce 1906.

Koncert vážné hudby, který by vám neměl ujít, se koná 16. listopadu v Rudolfinu. Americký klavírista ukrajinského původu Stanislav Khristenko s Moravskou filharmonií Olomouc zahraje dva nejslavnější opusy titánů klasické hudby Antonína Dvořáka a Edvarda Griega.

Pokračování tohoto článku »»»

Musa massage: erotika bez sexu

erotickamasaz-nahled

Erotické masáže. FOTO: Musa Massage

Erotické masáže, nuru masáže, tantrické masáže. Donedávna zapovězené služby, dnes běžná nabídka masážních salonů. Vítejte ve světě blaha…

Pokračování tohoto článku »»»

Jak bude vypadat Nuselský pivovar?

nuselskypivovar1-nahled

Nuselský pivovar. VIZUALIZACE: Penta

Areál bývalého největšího pivovaru ve střední Evropě má ve svých rukou společnost Penta. Nuselský pivovar o rozloze 4 hektary ovládá slovenská investiční společnost registrovaná na Kypru, která se namočila v úplatkářské kauze Gorila. Příští rok chystá přestavbu areálu na obytně-kancelářský komplex.

Pokračování tohoto článku »»»

Nábytek z masivního dřeva

nabytek-loznice-nahled

Ložnice z bukového masivu. FOTO: Masiv-prodej.cz

Nábytek z masivu je snem mnoha domácností. Není to malá investice, ale pokud vybíráme rozumně, se zřetelem k praktickému využití a také s přesvědčením, že dřevěný nábytek nám vydrží po celý život a nejspíš ho budou používat i naše děti a vnoučata, vyplatí se. Navíc získáme příjemný pocit z přírodního materiálu, který se nedá popsat, ale každý ho zná, protože dotyk dřeva máme zakódovaný v genech už od vzniku lidského roku.

Pokračování tohoto článku »»»

Svět bez lepku v Moskevské

svetbezlepku

Svetbezlepku.cz

Bezlepkovou dietu vám pomůže dodržovat specializovaná prodejna Svět bez lepku v Moskevské ulic 52. Patří do celostátní sítě stejnojmenných prodejen, které se zaměřují na potraviny vhodné pro celiaky. Otevřeno má od pondělí do pátku 9 – 18 hodin.

Prodal Kellner Číňanům Eden?

slavia-synotstadion-nahled

Komu patří Eden a Slavia? Komunistům z Číny! ILUSTRAČNÍ FOTO: Mates

Slavie kupuje svůj stadion v Edenu. Přesněji řečeno, kupuje ho vlastník fotbalového klubu, čínská firma CEFC napojená na komunistické vedení své země.

Pokračování tohoto článku »»»

Cukrárna Lilly je v novém

cukrarna-eliska-nahled

Cukrárna Lilly je umístěná v rohu obytného domu na Kubáni. FOTO: Kuba Turek

Tradiční cukrárna U Elišky na Kubánském náměstí vedle hotelu Merkur v Litevské ulici 2 se přejmenovala na cukrárna a kavárna Lilly, byla zrekonstruovaná. Zachovala si vzhled rohového podniku s velkými okny, kterými můžeme pozorovat cvrkot na Kubáni, ale hosté teď mají pocit vzdušnosti a čistoty. Zároveň se ovšem zvedly ceny. Za dva nijak vzhledné chlebíčky, nepříliš čerstvý větrník a malou colu jsme zaplatili 125 korun.

Pokračování tohoto článku »»»

Externí účetní firma se vyplatí. Proč?

noc-svetlo-nahled

On-line svět je propojený ve dne i v noci. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Účetnictví v malých a středních firmách nabývá na důležitosti. Vedou k tomu v zásadě dva důvody. Přesné finanční sestavy, přehledy a předpovědi jsou konkurenční výhodou na trhu. Kdo nezná svoji firmu do detailu, nemůže dobře obchodovat, soupeřit se stále ostřejší konkurencí na trhu a dodávat své služby či zboží zákazníkům. Zároveň stát vyvíjí na podnikatele stále větší tlak, aby mu dodávali věrohodné údaje o svém podnikání. V poslední době jsou to například finanční hlášení a elektronická evidence tržeb, které bez profesionálně vedeného účetnictví nelze zvládnout a sankce od finančních úřadů jsou vysoké.

Pokračování tohoto článku »»»

Zimní stadion Icerink se staví ve Strašnicích

icerink-draft-nahled

Vizualizace nového zimního stadionu Icerink ve Strašnicích. REPRO: Padok

Nový zimní stadion Icerink se staví na volném prostranství mezi základní školou Olešská a Jižní spojkou. Investor Padok plánuje otevření na začátku příštího roku pro veřejnost, výuku bruslení i profesionální trénink hokejistů a krasobruslařů. Stadion bude mít dvě ledové plochy.

Pokračování tohoto článku »»»

Nová tramvajová smyčka vznikne na Zahradním Městě

praha-bus138

Švehlova ulice. Tady bude stát železniční zastávka, autobusová stanice a tramvajová smyčka. FOTO: Kuba Turek

Výstavbu nové tramvajové smyčky na Zahradním Městě v prostoru pod dálničním a železničním mostem na křižovatce Švehlovy a Ždánické ulice navrhuje Dopravní podnik hl.m. Prahy. Rada městské části Praha 10 s tím souhlasí. Smyčka by měla navazovat na plánovanou železniční zastávku na stejném místě.

V této souvislosti připomeňme dvě zajímavosti z historie i současnosti:

Pokračování tohoto článku »»»

Vánoční stromky odkládejte vedle kontejnerů

vanocepes2-nahled

Vánoční strom. FOTO: Jan Charvát

Vyhozené vánoční stromky budou odvážet popeláři během celého ledna a první poloviny února. Použitý stromek stačí odložit vedle kontejnerů nebo popelnic a popeláři si je sami naloží. Do nádob na směsný odpad stromky nepatří, protože by tam zabíraly místo pro ostatní odpadky.

Pokračování tohoto článku »»»

"Konečně se vyspím," je přání mnoha lidí

spani-zena-nahled

Dobrou noc! ILUSTRAČNÍ FOTO: Trentino Marketing

Dlouho spát, dobře jíst, přiměřeně pít a co nejvíce se hýbat – to jsou pilíře zdravého životního stylu. Kdo šidí spánek, škodí svému zdraví a zkracuje si život. Proto byste měli strávit dostatek času v ložnici, na postel koupit kvalitní matraci a užít si spaní na plné pecky.

Pokračování tohoto článku »»»

EET začíná platit v hospodách a ubytovnách

vrybnickach1-nahled

Hospoda V Rybníčkách na Skalce. FOTO: Kuba Turek

Od 1. prosince začne být povinné vydávat účtenky v EET (elektronická evidence tržeb), otázkou ovšem je, zda začne tento státní systém opravdu fungovat a zda se celý nezhroutí. Po zkušenostech s daleko menším Registrem vozidel, který se rozpadl ihned poté, co s ním začali úředníci pracovat, odhadujeme, že EET skončí stejně. Přesto hospodským a hoteliérům nařídili pánové Bohuslav Sobotka (premiér ČSSD) a Andrej Babiš (StB, Agrofert a ANO) připojit se k Velkému bratrovi. Co to znamená pro veřejnost a podnikatele?     

Pokračování tohoto článku »»»

SEZNAM: Cykloservisy v Praze 10

cil-kolo-uvytovna-nahled

Oblíbili jsme si cykloservis Petra Kohouta v Praze 10 na Zahradním Městě. V opravně Sport-servis pracuje příjemný pán, který vždy ochotně poradí. Malou opravu zvládne na počkání. Když už kolo musí mít u sebe, tak jen na den maximálně dva. S prací se nemaže, a proto mu jde rychle od ruky. Většinou závad na kole opraví do druhého dne.

Pokračování tohoto článku »»»

Lisy na plastové lahve a plechovky usnadňují třídění odpadu

lis-ecopress-plechovky-maly Každý rok se prodá miliarda plastových lahví a čtvrt miliardy plechovek. Nápoje vypijeme, obaly vyhodíme do kontejnerů, na recyklačních linkách z nich vyrobí hliník či plast a koloběh se opakuje.

Pokračování tohoto článku »»»

Přestavte své kolo na elektrokolo

 

elektrokolo-prestavba-electrokit3

Kit k přestavbě jízdního kola na elektrokolo. FOTO: Citybikes

Elektrokola zažívají v současné době mohutný rozvoj a není divu. S motorem na kole se stává jízda snazší a dynamičtější, můžete si dovolit naplánovat delší trasu či vyjet prudší kopce než s běžným jízdním kolem. Nabídka elektrokol na trhu je poměrně pestrá, můžete vybírat z různých typů kol s různým osazením a různými pohony. Můžete si pořídit nové trekingové nebo horské elektrokolo či městské nebo skládací elektrokolo.

Pokračování tohoto článku »»»

Hostivař nechce panelák místo zahradnictví

Majitelé pozemků mezi Miranovou a Vladyckou ulicí v Hostivaři požádali pražský Magistrát o změnu územního plánu. Jeho podstatou je, že chtějí změnit plochu pro zahradnictví, která tam funguje, na stavební parcelu, kde by se mohl postavit bytový komplex nebo kancelářská budova. Několik stovek místních občanů podepsalo petici proti této změně. Zastupitelstvo městské části Praha 15 tuto plánovanou změnu také odmítlo. Územní plán ovšem nakonec schvaluje pražský Magistrát. 

Pokračování tohoto článku »»»

Nebankovní půjčka: 4 výhody a 2 nevýhody

pes-lidivylet-nahled

Spokojený život na úvěr? ILUSTRAČNÍ FOTO: Fjällräven

Nebankovní úvěr či nebankovní půjčka jsou pojmy, které hýbou světem financí. Zdálo by se, že každý ví, o co se jedná, ale opak je pravdou. Pojďme si tedy vysvětlit, co je to nebankovní půjčka, k čemu je dobrá a také jaké má nevýhody. 

Pokračování tohoto článku »»»

Jak získat nebankovní půjčku

pesujezera-nahled

Peníze pomáhají plnit životní sny. ILUSTRAČNÍ FOTO: Fjällräven

Mezi nebankovními finančními společnostmi zuří konkurenční boj, že kterého získávají výhody zákazníci. Společnosti neustále zrychlují a zkvalitňují své služby, k tomu zvýhodňují vybrané půjčky. Hledáte-li tedy řešení finančních problémů, můžete je rychle vyřešit právě nebankovní půjčkou s nejvýhodnějšími podmínkami. Stačí vyplnit formulář na internetu za čtvrt hodiny je odeslaná vyžádaná finanční částka na váš účet.

Pokračování tohoto článku »»»

Chcete se stát bezpečnostním technikem?

ruce-taska-nahled

Vše musí být zaznamenáno. ILUSTRAČNÍ FOTO: Fjällräven

Technik BOZP se nenápadně, ale rychle stal žádanou profesí. Bezpečnost a ochrana zdraví při práci je pro firmy i zaměstnance stále důležitější. K tomu přibyla ještě preventivní ochrana před požárem. Například ostravská společnost Extéria hledá pro svoji pobočku techniky a techničky na hlavní pracovní poměr.

Pokračování tohoto článku »»»

Osobní finance: jak se pojistit a proč se starat?

kolohlavoudolu-livigno-nahled

Víte jak všechno dopadne? Ne? Tak si rychle vyberte správnou pojistku! ILUSTRAČNÍ FOTO: APT Livigno

Orientace ve světě osobních a rodinných financí není příliš složitá, ačkoliv je to na první pohled velmi široká a náročná problematika. Důležité jsou při tom ovšem seriozní informace, které poskytují důvěryhodné zdroje. Jedním z nich je finanční portál Hyperfinance.cz. Výhodou pro jeho uživatele je nezávislost, protože kromě srovnání produktů od různých finančních institucí nabízí zároveň jejich prodej jednotlivě nebo rovnou v celých balíčcích. Specializuje se především na různé druhy pojištění, půjčky, účty a dodavatele energie.   

Pokračování tohoto článku »»»

Loutková představení na vršovické faře

kostel-sv-vaclava-003-nahled

Kostel svatého Václava ve Vršovicích. FOTO: Mates

Římskokatolická farnost Vršovice zveřejnila program loutkových představení v příštím roce. Divadlo se hraje u svatého Václava na Náměstí Svatopluka Čecha vždy v 16:30 hodin.

Pokračování tohoto článku »»»

Můžete obchodovat binární opce na na Forexu. Co to je?

letadlomost-nahled

Mít vlastní letadlo je sen mnoha investorů. Podaří se to jen cílevědomým, vzdělaným a schopným. FOTO: Hana Suchá

Mezi lidmi se často hovoří o obchodování na Forexu. Je to velmi jednoduchý způsob, jak v celosvětovém měřítku vydělat na finančním trhu a pokusit se o zisk může každý. Velké a rychlé peníze lze vydělat způsobem zvaným binární opce. Zní to složitě, ale nic obtížného to není. Zároveň je nutné být ostražití a opatrní, protože nezodpovědným obchodováním lze velmi rychle přijít o vše.

Pokračování tohoto článku »»»

Co umí jazyková škola?

 

zena-molo-svedsko-nahled

Bez znalosti řečí je člověk ve světě ztracen. FOTO: Fjällräven

Jazykové školy v Praze jsou u veřejnosti populární už více než sto let. Každý ví, že beze zbytku platí přísloví Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Jde nejen o vzdělání, kulturu a cestování, ale také o peníze. Všichni víme, jak špatně se cítíme, když si neumíme v cizině koupit zmrzlinu nebo objednat hotel. Bez dobré znalosti aspoň jednoho světového jazyka se středoškolák natož pak vysokoškolák nedostane na zahraniční studijní pobyt. Zvláště se znalosti cizích řečí vyžadují při žádostech o práci – kdo umí psát i mluvit na obstojné úrovni, téměř vždy dostane lepší plat než ten, kdo jazyky neovládá.

Pokračování tohoto článku »»»

Pálení listí na zahrádce? Raději ne.

Podzimní pálení listí na zahrádkách je ve městě velmi problematické a v okrajových vesnických částech je potřeba být opatrný. V Praze 10 je tedy lepší používat k jeho likvidaci kontejnery na biologický odpad nebo kompostéry. Podle zákona je možné na otevřeném ohništi spalovat pouze suché dřevo, listí a ostatní biologický odpad bez chemických látek, plastů, barev a podobných znečišťujících hmot. Zároveň je zakázáno kouřem obtěžovat sousedy a nechat dým odnášet větrem na sousední pozemky či dokonce do bytů a domů.  

Pokračování tohoto článku »»»

Rezervujte si kadeřnictví, kosmetiku či salon krásy

zeny-varic-nahled

Potřebujete salón krásy nebo kadeřnictví? Až se vrátíte z přírody, tak zcela jistě. ILUSTRAČNÍ FOTO: Fjällräven

Nová internetová služba JedenSalon.cz ulehčuje život všem milovnicím a milovníkům tělesné krásy. Na této webové stránce najdete dámská a pánská kadeřnictví, salony krásy, nehtová studia, kosmetické i masážní salony.

Pokračování tohoto článku »»»

Jaké půjčky jsou nejvýhodnější?

kavarna-pujcka-nahled

Vybrat správnou půjčku není jednoduché, ale internetové srovnávače vám pomohou. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Japonská půjčka, banky, krátkodobé půjčky, nebankovní subjekty, skryté poplatky, RPSN, registr dlužníků, problémový klient. To jsou hlavní pojmy, které je potřeba znát, abyste si půjčili výhodně. Potřebujete je zkombinovat tak, aby se vám půjčení peněz vyplatilo a zároveň abyste byli schopni je vrátit i s úroky ve sjednaném termínu. Velkou pomoc k tomu poskytují internetové srovnávače Parádní půjčky a Cool půjčky

Pokračování tohoto článku »»»

Zátopkův zlatý týden na Slavii a ve Stromovce

Zátopkův zlatý týden je série běžeckých závodů, které oslavují tři zlaté medaile, jež Emil Zátopek vyhrál na Letních olympijských hrách 1952 v Helsinkách v běhu na 10 000 m, 5 000 m a v maratonu. Tyto běhy se konají každý rok pokaždé ve stejných dnech, které připomínají dny olympijského triumfu Emila Zátopka (20., 24. a 27. července).

Pokračování tohoto článku »»»

Manipulace zboží ve skladu

lanovymost-zlutareklama-nahled

Lanový most spojuje průmyslovou a skladovou část Prahy 10 s obytnými zonami. FOTO: Kuba Turek

Praha 10 je rájem pro skladníky. Ať se vydáme po jakékoliv výpadovce, na periferii vždy pojedeme mezi řadami skladů, skladišť, průmyslový provozů a dvorů. Díky bohu patří většinou rozumným majitelům nebo provozovatelům, a tak se můžeme jen domnívat, co je uvnitř. Vzduch nešpiní, nákladní doprava okolo nich je snesitelná a bývalá smetiště s ekologickými škodami jsou už dávno pryč.

Pokračování tohoto článku »»»

Internet uveřejňuje akční letáky a slevy supermarketů

tesco-kasa-nahled

Tesco, prodavačka na pokladně. FOTO: Opicakuz

Akční letáky a slevy v supermarketech se vždycky hodí. Při nákupech podle nich ušetříme desítky procent, což se vyplatí. Při průměrném nákupu 1700 Kč, který vloni zjistila renomovaná společnost pro průzkum trhu STEM/MARK, to dělá přibližně pětistovku za jeden nákup.  

Pokračování tohoto článku »»»

Ronaldo a Neymar Jr. se připojili k týmu PokerStars

poker-neymar-nahled

Neymar Jr. FOTO: PokerStars

Dva z fotbalistů, kteří patří mezi TOP 10 ve světovém fotbalu – řeč je o Cristianu Ronaldovi a Neymaru Jr., se nedávno připojili k Team PokerStars SportStars. V týmu online pokerové herny je nyní kromě dvou zmíněných fotbalistů také ženská hvězda pozemního hokeje Fatima Moreira a švédský přeborník na běžkách Marcus Hellner, a pokud se přesuneme zpět k fotbalu, také bývalý brazilský mistr světa Ronaldo.

Pokračování tohoto článku »»»

Virtuální kanceláře a firmy

rollsroyce

Rolls-Royce a sídlo na správné adrese je znakem úspěšného podnikání. FOTO: Rolls-Royce Motor Cars

Dnešní doba je virtuální, firmy jsou virtuální, podnikání je virtuální – tak proč nemít i virtuální kancelář? Vyrábět je možné kdekoliv, zaměstnanci mohou pracovat jinde, ale sídlo firmy bude umístěné na dobré adrese v hlavním městě Praze. Dělá to tak stále více firem, protože takové řešení má velké výhody. Prestižní umístění sídla ve velkoměstě automaticky zlepšuje image podniku i jeho majitele. Zároveň mizí negativa podnikání na maloměstě, jako je závist, pomluvy, nahlížení pod finanční pokličku a také velký počet nesmyslných kontrol ze strany všemožných úřadů.

Pokračování tohoto článku »»»

Bělehradská ulice se opraví od května do prosince

vrsovicka-cyklopruh-synkac

Cyklopruh na křižovatce Bělehradské, Vršovické a Otakarovy ulice. FOTO: Kuba Turek

Rozsáhlá rekonstrukce Bělehradské ulice začne 4. května. Nejprve bude stržen most přes Botič a místo něj se postaví provizorní lávka pro pěší. Poté bude kompletně vyměněn  povrch ulice v úseku Rumunská – Otakarova a zároveň budou vybudovány bezbariérové tramvajové zastávky, parkovací stání, chodníky a přechody přes ulici. Se speciálním pruhem pro cyklisty se nepočítá, možná bude povoleno ježdění po chodníku. Tramvajová trať a most by měly být předány do provozu v listopadu a chodníky dokončeny během prosince. 

Jaké rakve jsou k dostání a kolik stojí?

rakev5

Pohřební služby v hlavním městě Praze poskytují nebožtíkům na poslední cestu výbavu a dopravu. Pro pozůstalé je důležité poslední rozloučení se zemřelým na společenské i osobní úrovni. Důstojný pohřeb stojí dost peněz, ale zákon o pohřebnictví zakazuje inzerovat ceny. S jistou mírou zobecnění lze říci, že běžný pohřeb vyjde na několik desítek tisíc korun a honosnější pohřby i na stovky tisíc korun. Pohřební ústav Elpis uveřejňuje aspoň ceny rakví. Podívejte se, kam můžete uložit milovaného zemřelého a kolik vás to bude stát. 

Pokračování tohoto článku »»»

Půjčka před výplatou bez registru

zena-cernetriko-nahledKdyž je peněz před výplatou málo, hledají lidé možnosti, jak náhlé a nečekané výdaje co nejdříve vyřešit. Možností je samozřejmě několik, nicméně ta nejvhodnější je půjčit si. Oddalovat pravidelné platby nebo dokonce porušovat nějakým způsobem zákon rozhodně není nic, co by slušní lidé, byť s nízkým příjmem, chtěli dělat.

Ilustrační foto: Maloja

Pokračování tohoto článku »»»

Zápis do mateřské školky: v Praze 10 zase nebude dost míst pro děti

tulaci-deti-nahled

ILUSTRAČNÍ FOTO: Tuláci Malešice

Zápisy do mateřských škol proběhnou jednotně od 24. a 25. března 13 – 18 hodin. K zápisu přiveďte dítě, vezměte s sebou jeho rodný list a očkovací průkaz. Také musíte mít s sebou občanský průkaz rodiče a vyplněné tiskopisy s potvrzením od lékaře. Ty si můžete stáhnout elektronicky z webových stránek konkrétní mateřské školy nebo si je vyzvedněte ve vybrané školce v týdnu od 23. do 27. února, případně ve dnech otevřených dveří. Upozorňujeme, že každá školka má tiskopisy jiné!

Pokračování tohoto článku »»»

Vánoční půjčky klepou na dveře

zena-kapucaPředvánoční šílenství v obchodních centrech propuklo naplno. Kromě nákupů a shánění zásob na Vánoce se odehrávají velké věci také v zákulisí. Vánoce klepou na dveře a akční půjčky stepují v předsíni. Byznys s půjčkami má teď největší pohotovost. „U vybraných nebankovních společností tvoří poslední kvartál až 75 % ročního objemu poskytnutých půjček,“ uvádí Petr Šíma, marketingový ředitel společnosti ACEMA Credit, která je nejvýznamnějším poskytovatelem zajištěných úvěrů na českém trhu. „Především poskytovatelé malých půjček mají před Vánoci opravdové žně.“

Pokračování tohoto článku »»»

Priaznivé účinky zeleného jačmeňa a chlorelly

chlorellaNikdy nebolo životné prostredie tak znečistené ako dnes, nikdy neobsahovali potraviny toľko chemikálií ako dnes, nikdy ľudia nežili takým hektickým životom, ako žijeme dnes. Pomôcť môže aj zelený jačmeň a chlorella.

Foto: Gomoa.net

Pokračování tohoto článku »»»

Věnuj se své pleti - jednou ti to vrátí!

zena-lyzarskebryle-nahled

Péče o pleť by měla být každodenní činností dívek a žen. Ještě aby ne! Dalo by se bez nadsázky říci, že naše pleť je naší vizitkou. Je ale dennodenně vystavována nejrůznějším vnějším vlivům. Znečištěnému ovzduší, nástrahám ročních období, nečistotám a bakteriím. Nešetříme ji ani při použití líčidel. Všechno se na ní podepisuje postupem času. A právě proto je potřeba o pleť pečovat správně. Ptáte se, jak na to?

Foto: Peak Performance

Pokračování tohoto článku »»»

Pelíšky pro psy: pelechy, matrace a deky

matracepropsa1Kde bydlí psi, kteří s námi žijí ve městě? Jen málokterý má vlastní boudu na zahradě. Většina psů má doma vlastní pelech, matraci a deku. Zatímco my lidé spíme v posteli, sedíme na židli a máme rádi polštáře i peřiny, naši čtyřnozí přátelé si hoví ve svých pelíšcích.

Pokračování tohoto článku »»»

Půjčka bez doložení příjmu přes internet. Průvodce světem peněz: Proč, kdy, jak?

zena-vlasy-svetr-nahled Jednou za čas by uvítal půjčku finanční hotovosti téměř každý. V Praze 10 na to funguje hustá síť bank i nebankovních společností. Peníze od nich mají ale jeden háček – trvá několik dní, než se dostanou na váš účet, nebo rovnou na ruku. Tuto nevýhodu odstraňují půjčky po internetu. Přehled půjček a podmínek, za jakých je můžete získat, nabízí specializovaný server PůjčkyPřehledně.cz – Půjčte si přes internet.

Pokračování tohoto článku »»»

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.