Archiv

     

V archivu se nachází 2068 textů.

Letní kino v Ďolíčku na Bohemians

bohemians-logo Bohemians 1905 pořádá promítání filmů na Městského stadionu v Ďolíčku.

V srpnu můžete zhlédnout pět zajímavých snímků.

Z části hlavní tribuny se stalo hlediště, před kterým je umístěno projekční plátno.

Stadion je otevřen od 20:30 h a k dispozici je stánek na náměstíčku.

Pokladna je u hlavního vchodu. Jednotné vstupné činí 50 Kč.

Pokračování tohoto článku »»»

Slávističtí rugbysté přijímají nové členy

 

ragby-preloucslavia-nahled

Slavia hraje s Přeloučí rugby. FOTO: Petr Skála

Ragby Club Slavia Praha, nejstarší ragbyový klub v Čechách přijímá nové členy. Rugby hraje od roku 1927. Klub nabírá všechny věkové kategorie hráčů od 6 let, muže i ženy. Domovské hřiště je v areálu SK Slavia Praha za fotbalovým stadionem Eden.  

Rammstein koncertují na Slavii

Dva koncerty věhlasné světové kapely Rammstein se budou konat zítra a pozítří na Slavii. V úterý 16. července a ve středu 17. července je tedy nutné počítat s dopravními komplikacemi a zvýšeným hlukem přibližně od 16 do 23 hodin v širokém okolí vršovického fotbalového stadionu.

Hostivařská přehrada 2019

hostivarskaprehrada-molo-kolobezky201208-nahled

Hostivařská přehrada je dobře dostupná na kole, na koloběžce i pěšky. FOTO: Kuba Turek

Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9–20 hodin. Vstupné 119 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není omezena. Do oploceného areálu nesmí psi ani jiná domácí zvířata. Je zakázáno s sebou přinášet skleničky a skleněné lahve.

Pokračování tohoto článku »»»

Oddíl Poutníci děkuje příznivcům za minulý školní rok

tulaci_vor-nahled

Kam v životě doplujeme, ve značné míře ovlivňuje naše dětství. FOTO: Opicakuz

Oddíl Poutníci ve Vršovicích má celoroční činnost a otázkou je, kdy náš rok končí a kdy začíná. Sice by se dalo říct, že jedeme na školní roky, ale vlastně máme o prázdninách tábor a už tehdy víme další celoroční hru, máme připraven nábor dětí atd. Každopádně na začátku léta můžeme trochu vydechnout a poohlédnout se po tom, co se stalo a poděkovat všem, co byli součástí.

Pokračování tohoto článku »»»

Uzavírky Jabloňové ulice pokračují

jablonova-opravaplynu-nahled

Oprava Jabloňové ulici. FOTO: Mates

Oprava podzemních inženýrských sítí v Jabloňové ulici stále pokračuje. Kvůli stavbě byla uzavřena vozovka mezi parkem Chrpová – Malinová a Ostružinovou ulicí. Autobusy i auta musejí Jabloňovou ulici objíždět. 

Letní kino Praha 10

Městská část Praha 10 připravila 5 filmových promítání ve třech lokalitách – v Malešickém parku, na Skalce a na hřišti základní školy Brigádníků. Vstupné je 50 Kč a stánek s občerstvením je na místě vždy zajištěn. Připraveno je piknikové sezení, proto si případně nezapomeňte vzít deky s sebou.

ŽENY V BĚHU - čtvrtek 11.7., 21:50 h na Skalce
PO ČEM MUŽI TOUŽÍ - čtvrtek 25.7., 21:40 h na školním hřišti Brigádníků
TOMAN - čtvrtek 8.8., 21:00 h v Malešickém parku
ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU - čtvrtek 22.8., 20:30 h na Skalce
TERORISTKA - čtvrtek 5.9., 20:00 h v Malešickém parku

Pomoc pro třídění baterií v domácnosti

Nezisková společnost Ecobat ve spolupráci s Prahou 10 zajišťuje odběr použitých baterií a jejich recyklaci. Od nynějška nabízí zájemcům zdarma ve svých infocentrech praktické krabičky ke shromažďování vybitých baterií z domácností určených k recyklaci. Krabičky lze také bezplatně objednat přes internet na webu Ecocheese.

Bezdomovec uhořel v Třešňovce nad Botičem

trojmezi-geocaching1-nahled

Trojmezí neboli Třešňovka nad Botičem. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

V bezdomoveckém přístřešku v zarostlé Třešňovce nad Botičem v Záběhlicích našli hasiči ohořelé tělo. Zatím není jasné, komu přesně patřilo. V sobotu 6. července odpoledne sem přijeli hasiči na hlášení, že v křovinách, ve kterém se igelitovo-dřevěný domeček ukrýval, hoří. „Při hasebních pracích bylo nalezeno lidské tělo, proto se nyní případem zabývá policie,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Kontaktní centrum bydlení

Radnice Prahy 10 otevřela tak zvané Kontaktní centrum bydlení pro obyvatele městské části. Poskytuje základní poradenství o dostupném a sociálním bydlení. Zájemce zde dostane bezplatně všechny podstatné kontakty, rady v případě bytové nouze, formuláře žádosti o obecní byt a také informace co dělat, když hrozí ztráta bydlení. 

Adresa: Vršovická 68, budova B, informační kancelář
Telefon: 267 093 225
E-mail: daniela.strieglova@praha10.cz
Otevřeno: pondělí a středa 13–17 h 

Výstava: Za stromy roku

Putovní výstava fotografií nazvaná Za Stromy roku je k vidění v 5. patře radnice ve Vršovické ulici č. 68. Výstava mapuje každoroční anketu Strom roku, která veřejnosti představuje zajímavé stromy České republiky a jejich příběhy. Pořádá ji od roku 2002 Nadace Partnerství.

Jaké hračky do vody pořídit pro nejmenší děti?

mseno-kokorinsko-nahled

Mšeno na Kokořínsku poskytuje nádherné koupání pro rodiny.

Mnoho rodičů letos poprvé vyráží s miminky k vodě. Jaké hračky vzít s sebou, aby se roční dítě zabavilo, aby mu hračky usnadnily první kontakt s vodním živlem, aby jim pomohly v tělesném i duševním rozvoji, a konečně aby byly bezpečné?    

Pokračování tohoto článku »»»

Nejdůležitější historická data v Praze 10

vysehradkapitula-zaklad

Zakládací listina Vyšehradské kapituly z roku 1088 obsahuje zmínky o Záběhlicích a Vršovicích.

První historickou zprávu z Prahy 10 máme od Kosmy, který ve své Kronice české píše o událostech roku 1068: „Jaromír zarazil tábor se svými příznivci před Prahou na lukách u vsi Gostivar, odkud vyslal posly své doptati se bratra svého, zdali zvolí jej za biskupa pražského a přijme-li jej v míru.“ Jaromír, bratr knížete Vratislava II., přijíždí ku Praze, aby s podporou velmožů vymohl na bratrovi právo stát se pražským biskupem. Kníže Vratislav II. se Jaromíra zalekl a vyhověl mu. I když se ten samý Vratislav II. stal prvním českým králem Vratislavem I., bál se biskupa Jaromíra ještě dalších 20 let, a proto se odstěhoval z Pražského hradu na Vyšehrad, kde založil kapitulu, která konkurovala pražskému biskupství. Zakládací listina Vyšehradské kapituly z roku 1088 uvádí, že král daruje této církevní organizaci mimo jiné Záběhlice a Vršovice, čímž nám zanechal druhou písemnou zmínku u Praze 10.   

Pokračování tohoto článku »»»

Koupání v Hostivaři, Uhřínevsi a Štěrboholech

Koupací vyjížďka: Hostivařská přehrada, Podleský rybník a SlatinaPaddleboarding v horní části Hostivařské přehrady. FOTO: Kuba Turek

Slunce pálí, teploměr stoupá nad 30 stupňů, dusno by se dalo krájet. Vyrážíme na koloběžkový výlet za koupáním. Naplánovali jsme trasu přes Hostivařskou přehradu, Podleský rybník a retenční nádrž Slatina. 

Pokračování tohoto článku »»»

Knihovny jsou zavřené přes léto

bibiobus3-nahled

Bibliobus. FOTO: Kuba Turek

Všechny pobočky Městské knihovny Praha budou uzavřené od 5. července do 25. srpna. Knihy vypůjčené od 10. června je možné bez pokuty vrátit až v září. Knihy lze vrátit také v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí a do biblioboxů knihoven Lužiny a Opatov. Celé prázdniny lze stahovat e-knihy tak, jako kdykoliv jindy. 

Kde smí volně běhat váš pes?

pessobojkem-nahled Psi mají ve veřejném prostoru v Praze chodit buď na vodítku nebo na volno, ale u nohy. V Praze 10 je registrováno téměř 8000 psů. Proto radnice v minulých letech vyhradila plochy pro volné běhání psů.

Pokračování tohoto článku »»»

Letní provoz bazénů v Praze 10

 

slavia-bazen-venku-d-nahled

Koupání ve venkovní padesátce na Slavii. FOTO: Kuba Turek

Plavecký stadion Slavia Praha má otevřené venkovní bazény. Plavecký padesátimetrový i dětské brouzdaliště jsou k dispozici veřejnosti do 15. září každý všední den 6–20 h a o víkendech 9–20 h. Vnitřní bazén je o prázdninách uzavřený. Plavecký bazén Hostivař je přes prázdniny uzavřený. 

Pokračování tohoto článku »»»

Stanoviště Fair Taxi končí v celé Praze

strasnicka-metro-vecer-nahled

Strašnická je důležitým dopravním uzlem pro taxislužbu. FOTO: Kuba Turek

Hlavní město Praha ruší poslední nesmyslná stanoviště taxi označovaná Fair Place. Je o ně minimální zájem. Z 45 stanovišť je jich pronajatých již jen 5. Jednalo se o reakci na nepoctivé taxikáře v roce 2002. Stanoviště s určenými správci měla zajistit, že nebudou cestující okrádáni. To byla samozřejmě naprostá hloupost, ale tehdejší primátor Igor Němec (ODS, dnes předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů) o tom přesvědčil radu města a zprostředkovaně i voliče.

Kontejnery na velký odpad v ulicích

zabehlice-park-udrzba2012-nahled

Kontejnery v Záběhlicích. Foto: Kuba Turek

AKTUALIZACE ČERVENEC Objemný odpad z domácností odváží radnice Prahy 10 pomocí kontejnerů. Jednou za čas přistaví velký kontejner i k vám.

Za odvezení odpadu se nic neplatí. Naložit ovšem musíte své odpadky sami. Kontejner složí z nákladního vozu zaměstnanci odpadové firmy a jsou u něj po celou dobu přítomni.

Kontejnery jsou určené pro veškerý odpad z domácností a zahrádek s výjimkou nebezpečného. Jsou tedy ideální například pro vyklizení společných sklepů a chodeb od starých židlí, skříní, koberců, závěsů a podobného materiálu. Z bytů lze tímto způsobem odstranit nábytek, zbytky po malování či rekonstrukci. Ze zahrádek například větve, listí, nebo třeba posekanou trávu.

Nelze do nich vyhazovat barvy, ředidla, lepidla, baterie, akumulátory, ledničky, stavební odpad a ostatní nebezpečný odpad. Také odpad z podnikatelské činnosti nepatří do kontejnerů vyhrazených pro občany Prahy 10.

Pokračování tohoto článku »»»

Botič 2019: jak teče Prahou

Populární potok Botič protékající Prahou 10 má v metropoli výsadní postavení. Vedle Vltavy je nejdelším tokem hlavního města. Průběžně doplňujeme aktuální videa, fotogalerii a zprávy z Botiče.

Pokračování tohoto článku »»»

Jaké silniční kolo koupit?

kolo-krejcovapetra-nahled

Petra Krejčová jede na silničním kole triatlon. FOTO: Česká triatlonová asociace

Praha 10 je městskou čtvrtí plnou zeleně, parků a výpadovek po cyklostezkách. Jednoduše a poměrně bezpečně se dá vyjet na jih a východ za metropoli, kde se táhnou cyklostezky a hlavně slušné vedlejší silnice ve zvlněné krajině. Na dobrém silničním kole se rychle a pohodlně dostaneme do vrchoviny kolem Benešova, nebo přes Říčany až ke Kutné Hoře. Případně se vydáme po rovinaté Labské cyklostezce, Vltavské cyklostezce, či cyklostezce podél Berounky.

Pokračování tohoto článku »»»

Koupání v Podleském rybníku

podleskyrybnik-zenaplavky-nahledHorní část Podleského rybníka. FOTO: Kuba Turek

Podleský rybník mezi Dubčí a Uhříněvsí má teplou a při tom ještě poměrně čistou vodu. Nejlepší vstup do vody je ze severu buď z hráze nad bývalým mlýnem nebo vpravo od ní od cyklostezky pod staletými duby. Malá travnatá pláž je na západním břehu. Bývalá rozsáhlá travnatá pláč u třešňovky na severovýchodním břehu zarostla křovím. K vodě se lze dostat jen dvěma prošlapanými stezkami mezi kopřivami.

Tramvaj 22 o prázdninách prodlouží intervaly

Tramvajová linka číslo 22 pojede o prázdninách méně často. Ve špičkách pracovních dnů bude prodloužený interval ze čtyř na pět minut. Okolo poledne bude jezdit každých šest minut místo pěti minut. 

Tiskárna se přestěhovala z Teska do Alberta

Veřejná automatická tiskárna a kopírka na Zahradním Městě byla zrušena v prostorách obchodu Tesco v Jabloňové ulici. Zároveň byla nově umístěna v obchodě Albert v Topolové ulici.

Podjezd na Švehlově ulici se zbourá v srpnu

Uliční podjezd železniční tratě na Zahradním Městě se budou bourat od 25. července do konce srpna. Automobilová a autobusová doprava mezi Švehlovou a Průběžnou ulicí bude na tu dobu přerušena. Tramvaje nepojedou v úseku od Nádraží Strašnice k Nádraží Hostivař.

Kostka už nepřekáží na cyklostezce v Moskevské

Cyklisté, pozor na cyklopruhu, který vede dolů Moskevskou ulicí! Na náměstíčku u křížení ulic Moskevská a Košická vysunulo špatně parkující auto obrovskou žulovou kostku do cyklostezky z parčíku. V tomto místě se obvykle jezdí na kole nebo koloběžce rychlostí 30–50 km/h a ještě k tomu je potřeba dávat pozor v levotočivé zatáčce na souběžně jedoucí tramvaj. V takové situaci je možné kostku o výšce několika desítek centimetrů přehlédnout a narazit do ni v plné rychlosti. Tento stav trvá už několik týdnů! 

AKTUALIZACE: Žulová kostka byla vrácena na své místo a již nebrání cyklistické dopravě.

Pokračování tohoto článku »»»

Skočte do prázdnin v Edenu

Nafukovací atrakce před nákupním centrem Eden budou zdarma v pátek 28. června od 10 do 18 hodin.

Uzavřené ulice v červnu a červenci

Kvůli opravám chodníků, ulic a inženýrských sítí se uzavře několik ulic v Praze 10. Ve Vršovicích se uzavírá Černomořská ulice kvůli rekonstrukci kanalizace až do 19. září. V Jakutské ulici se opravuje horkovod do 25. srpna. Železniční most mezi Perunovou a Otakarovou se rekonstruuje do konce roku a další železniční most se rekonstruuje mezi Bartoškovou a Nad Vinným potokem do 30. listopadu. Ve Strašnicích se asfaltuje ulice Za Strašnickou vozovnou do 19. července.

Topolová ulice byla narychlo uzavřena

Dolní část Topolové ulice byla narychlo uzavřena dnes odpoledne. Propadá se vozovka krytá dlažebními kostkami na posledních desítkách metrů přes křižovatkou s Práčskou ulicí. Kdy bude znovu otevřena, není jasné. Autobusové linky číslo 101, 138, 901 a 906 mají zrušené zastávky Topolová, Záběhlická škola a U Lípy. Jsou pro ně zřízené dočasné zastávky Centrum Zahradní Město, Hlohová, Poliklinika Zahradní Město, Jesenická, U Lípy a Sídliště Zahradní Město.

Vlasta, ODS a Piráti rozhodli, že budeme platit za parkování

Zpoplatnit parkování v mnoha ulicích Prahy 10 hodlá vládnoucí koalice na radnici (Vlasta, Piráti, Občanská demokratická strana) zavést od příštího léta. Neumí vyřešit problémy s parkováním jinak, než zavedením modrých zón.

Šrobárova u horního vjezdu do Vinohradské nemocnice se opravuje

Šrobárova ulice přesně před horním vjezdem a vchodem do Nemocnice Královské Vinohrady je uzavřena. Až do září se bude opravovat podzemní horkovod. Autem je teď možný příjezd jen z Hollarova náměstí. Pěšky je možné nadále využívat obvyklý vchod přes vrátnici. Během opravy nejezdí autobusová linka číslo 155, která propojuje nemocnici, polikliniku a domov seniorů v Praze 10. Linka je zkrácena pouze na úsek Želivského – Poliklinika Malešice.

Vontové porazili vršovické Poutníky

Vontové nejsou fiktivní postavy z Foglarových knih o Rychlých šípech. Vontové opravdu žijí, hrají si a soupeří ve Stínadlech, čili mezi Starým a Petrským Pražským městem. Tentokrát jejich síle podlehl dětský oddíl Poutníci z Vršovic.

Jak dopadly volby do Evropského parlamentu v Praze 10?

V Praze 10 vyhrála volby do Evropského parlamentu TOP 09 + STAN (20 %), druzí byli Piráti (19,6 %), třetí ODS (18,1 %), čtvrté ANO (14 %) a pátá SPD (5,8 %).

V celostátním pořadí zvítězilo ANO (21,2 %), následovala ODS (14,5 %), Piráti (14 %), TOP 09 + STAN (11,6 %) a SPD (9,1 %). Vzhledem k tomu, že celá Česká republika volí najednou, rozhodující jsou výsledky celostátní.     

Zajímají vás nové způsoby cestování?

hamrohnostroj4-nahled Společnost WorldVentures, jejíž začátky sahají do roku 2005, používá techniky síťového marketingu a nabízí tak svým členům zvýhodněné možnosti cestování. Účastníci tohoto programu, nebo také nezávislí zástupci, platí měsíční poplatky, díky kterým se dostávají nejen k výhodnějším cestovním nabídkám, ale také k zajímavým možnostem výdělků. Ty jsou zpravidla podmíněny další distribuci DreamTrips členství.

Pokračování tohoto článku »»»

Knihovnička v Malinové ulici je stále mimo provoz

kniznibudkamalinova-nahled

Rozbitá knihobudka v Malinové ulici. FOTO: Kuba Turek

Samoosbslužná knihovní budka v parku Malinová – Chrpová na Zahradním Městě je rozbitá už od zimy. Navíc je k ní zakázaný přístup, protože z nesmyslně obrovské pergoly nad ní padají prkna. Nikdo není schopen knihovničku ani pergolu opravit.

Pokračování tohoto článku »»»

Mořský svět ve vinohradské vozovně nebude

Mořský svět se přestěhuje z holešovického Výstaviště do vinohradské vozovny – před měsíce oznámila radnice Prahy 10. Teď se ukazuje, že to nebyla pravda, ale jen zbožné přání lidí ve vedení městské části.

Pokračování tohoto článku »»»

Šmejdi stále útočí. Vypoklonkujte je co nejrychleji!

Šmejdi, kteří nejčastěji vystupují jako podomní prodavači čehokoliv, v Praze 10 neskončili svoji odpornou práci. Jeden takový navštívil bytový dům na Zahradním Městě. Domáhal se jakéhosi dopisu, který měl údajně obdržet majitel bytu od jakési energetické společnosti.

Praha 10 chce od Babiše peníze na sociální služby

Městská část Praha 10, stejně jako další obce, řeší v současné době nečekaný problém, kterým je vládní rozhodnutí o snížení dotací na sociální práci poskytovanou ze zákona o 80%. Stát tak jedním dechem říká, že požaduje po obci sociální práci, avšak současně dodává, že na ni neposkytne potřebné finance.

Pokračování tohoto článku »»»

Noc kostelů právě začala

kostelmikulas-nahled

Barokní kostel svatého Mikuláše ve Vršovicích. FOTO: Kuba Turek

Noc kostelů otevírá každoročně dveře kostelů, kaplí a chrámů všech křesťanských vyznání pro věřící, laiky i nevěřící. Ukazuje se jejich historie i architektura, farnosti a sbory prezentují svoji činnost a často dojde i na koncerty a divadla. Letos se koná v pátek 24. května.

Pokračování tohoto článku »»»

Slavia má double: vyhrála ligu i pohár

slavia-sala-nahled

Slavia v Edenu. FOTO: Mates

Fotbalový tým Slavia získala ceněný double. Znamená to, že v jedné sezoně vyhrála ligu i pohár. Naposledy se to Slavii podařilo ve válečném ročníku 1941/1942, tedy před 77 lety.

Pokračování tohoto článku »»»

Na Hornoměcholupské ulici hořelo

U požáru v Hornoměcholupské ulici zasahovalo několik hasičských jednotek. Hořelo v kuchyni. „Dvě zraněné osoby jsme předali do péče záchranné zdravotnické službě,“ uvádí na svém twitterovém účtu pražští hasiči. „Uvnitř jsme nalezli čtyři psy, ke kterým jsme přivolali veterináře.“ Požár byl rychle lokalizován a teď se odvětrávají zakouřené prostory.

Kontejnery na biologický odpad ze zahrad

jahodova-podzim20103-nahled

Podzim v Jahodové ulici. FOTO: Kuba Turek

Kontejnery na bioodpad ze zahrad a domácností jsou přistavovány o víkendech během celého jara v Praze 10. Odpad do nich lze odkládat zdarma, u kontejnerů je přítomna obsluha a pomáhá s nakládáním.

Kontejnery jsou určené pro bezplatný odvoz odpadu z jarní údržby zahrádek, trávníků, záhonů, okrasných dřevin a rostlinných zbytků z balkonů a teras. Nelze do nich vyhazovat nic jiného než větve, trávu, hlínu, listí, spadané ovoce a podobný odpad.

Uvádíme potvrzené termíny a místa svozu.

Pokračování tohoto článku »»»

Slávistky smetly Liberečanky 8:0

Holičky zdražily na 230 Kč

Kadeřnictví a holičství v objektu Arnika v Jabloňové ulici na Zahradním Městě zvedlo ceny za pánské ostříhání. Z původních 180 Kč se platba radikálně zvýšila na 230 Kč. 

Jak rozvíjet dětskou motoriku? Dřevěnými hračkami

h-mansestrovy-konik-se-zvuky-cerveny-1-nahled

Manšestrový koník je příjemná hračka, kterou rády hladí malé děti. FOTO: České dřevěné hračky Dřeváček.cz

Motorika prstů a ruky souvisí s motorikou mluvidel. Bez koordinace rukou a očí je nemožné se naučit číst a psát. Jemná motorika je nutná pro všechny manuální činnosti v domácnosti, v kanceláři, v dílně i venku v přírodě. Jemné pohyby rukou a prstů se při tom dají nacvičit jen v útlém dětství. Později už je to téměř nemožné.

Pokračování tohoto článku »»»

Sociální služby se představují v Edenu

socialnisluzby-eden2019

Veletrh sociálních služeb se koná v Edenu před obchodním domem 15. května 2019.

Potřebujete služby v nouzi pro sebe či své blízké? Veletrh sociálních služeb dnes v Edenu vám odpoví, co, kde a jak žádat. 

V Charkovské ulici masivně unikal plyn

Několik jednotek hasičů zasahovalo zhruba před dvě hodinami kvůli velkému úniku plynu v Charkovské ulici. Hasiči evakuovali celý obytný dům, odvětrali celý objekt a průběžně měřili koncentraci plynu. Spolupracují s nimi technici plynárenské pohotovosti. V současné době koncentrace plynu v domě i okolí klesají pod hranici výbušnosti. Některé hasičské jednotky se již vracejí na základny.

Je lepší herní PC nebo konzole?

pocitac-konzole2-nahled

O čem počítačoví hráči hodně přemýšlejí: Konzole nebo počítač? FOTO: Incomputer

Pokud jsou vaším zájmem převážně hry, budete stát před rozhodováním, zda si na stůl pořídit počítač nebo raději konzoli. Které z těchto zařízení je vhodnější a proč?

Pokračování tohoto článku »»»

Carsharing se v Praze 10 vyplatí většině řidičů

auto-car4way1-nahled

Sdílené auto Car4way parkuje na Zahradním Městě před obchodem Květ. FOTO: Opicakuz

Carscharing se začíná vyplácet už i obyvatelům Prahy 10. Je to vidět v ulicích, kde sdílená auta jezdí a parkují.  

Pokračování tohoto článku »»»

Investice do pozemků se vyplatí

ziphome1 Pozemky bývají obecně považovány za vhodnou investici. Vyplatí se do nich investovat ještě dnes a které lokality platí za ty pro investory nejatraktivnější?

Pokračování tohoto článku »»»

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.