toulcuv-kozy-nahled

Toulcův dvůr seznamuje městské děti s domácími zvířaty. Kde jinde si mohou pohladit kozy? FOTO: Kuba Turek

Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr, Kubatova 1 v Hostivaři pořádá akce pro veřejnost. Příjezd je možný od metra ze stanice Skalka (trasa A) nebo Opatov (trasa C) autobusem číslo 177 na zastávku Toulcův dvůr. Tramvaje číslo 22 a 26 zastavují Na Groši. Odtud se jde pěšky k lávce přes Botič na Kozinovo náměstí, kolem základní školy po schodech ke kostelu a do Toulcova dvora. 

Pondělí 1.6. Den dětí 14:00 – 18:00

Oslava svátku dětí starými dětskými hrami – honění káči a obručí, odpalování špačků, chytání drápků, skákání přes švihadlo, v pytlích nebo panáka, házení na cíl… a střelba z luku. Všechno si budete mít možnost vyzkoušet. Můžete se těšit na společné posezení u ohně, kde si při kytaře zazpíváte, případně opečete doneseného buřtíka.

Vstupné: dospělí 50 Kč, děti zdarma; platba na místě. Vhodné pro pro všechny děti.

Čtvrtek 4.6. Splétánky 19:00 – 21:00

Rádi tvoříte z přírodních materiálů? Přijďte na tvořivé setkání do Mateřídoušky, kde tentokrát budeme společně batikovat trička nebo i jiné kousky vašeho šatníku. S sebou ostré nůžky na stříhání

Vstupné: 150 Kč + cena za materiál max. 30 Kč; platba na místě. Vhodné pro dospělé a děti od 12 let. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem

Pátek 5.6.2015 ??ez peckovin 13:00 – 17:00

Proč, kdy a jak řezat peckoviny? Jaký je rozdíl mezi základním řezem a dopl??kovým letním řezem? Jaké jsou principy tvarování a řezu? Odpovědi na tyto otázky získáte v teorii i praxi na semináři, který vede Josef Sus z katedry zahradnictví na ČZU v Praze.

Vstupné: 250 Kč; platba na místě. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem.

Neděle 7.6. Kurs domácí výroby 9:30 – 12:30

Přijďte si společně vyrobit základní pomůcky pro domácnost, které jsou zdravější a levnější, než ty kupované např. gel a prášek na praní, univerzální čisticí prostředek, „calgonit“ nebo různé druhy krémů nejen na obličej. Všechny výrobky si samozřejmě odnesete domů.

Vstupné: 600 Kč; platba předem. Vhodné pro dospělé a děti od 8 let. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem.

Neděle 7.6. Bojovka v Hostivaři 10:00 – 12:00

Pokud jste pro každou legraci a máte rádi pohyb, zkuste se k nám přidat. Hra s úkoly je uzpůsobena pro celé rodiny bez ohledu na věk či zkušenosti. Na konci čeká malá odměna. S sebou obyčejná tužka, pití, volný sportovní oděv.

Vstupné: 50 Kč /osoba nad 3 roky; platba na místě. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem.

Pondělí 8.6. Za dravci podzemí 16:30 – 18:30

Dobrodružná výprava za tajemstvím zvířat žijících v půdě. Budete mít možnost si dobře prohlédnout povrch těla, nohy a jiné podrobnosti menších i větších živáčků lupou i pod mikroskopem. Pro malé děti bude připravena omalovánka, ve které si pozorovaná zvířátka vymalují.

Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 40 Kč; platba na místě. Vhodné především pro rodiny s dětmi od 4 do 8 let. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem.

Sobota 13.6. Mateřídouškový výlet 9:00 – 15:00

Pojeďte s námi na výpravu plnou dobrodružství a her pro nejmenší. Trasa a program budou uzpůsobeny pro školkové děti. Uvedený čas je orientační, po přihlášení dostanete příslušné bližší informace.

Vstupné: 80 Kč na rodinu + jízdné; platba na místě. Vhodné pro děti 5–9 let s doprovodem Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem

Sobota 13.6. Horsemanship III 10:00 – 18:00

Hlavním tématem semináře jsou zásady práce přirozeného jezdectví. Probereme principy a návaznost na jednotlivé druhy a způsoby ježdění na koni. Seminář je určen těm z vás, kteří byste horsemanship rádi a s větším porozuměním praktikovali na ko??ském hřbetě.

Vstupné: 750 Kč pro dospělé, 250 Kč pro děti a mládež 12 – 18 let v roli diváků. Platba na místě. Vhodné pro dospělí, děti a mládež od 12 let. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem.

Sobota 13.6. Orientační běh 17:00 – 19:30

Máte sportovního ducha a trochu soutěžní náturu? Pokud jste pro každou legraci a máte rádi pohyb, zkuste se k nám přidat. Na začátku vysvětlíme, jak číst mapu a pracovat s buzolou, kontroly budou zajímavé pro všechny členy rodiny.

Vstupné: 50 Kč/osoba nad 3 roky; platba na místě. Každá rodina se může přihlásit do vybrané kategorie podle věku dítěte. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem.

Pondělí 15.6. Obsedantně-kompulzivní porucha 15:30 – 17:00

Přednášku z cyklu Za duševním zdravím na Toulcův dvůr. V rámci této přednášky si představíme obsedantně-kompulzivní poruchu. Dozvíte se, čím je tato porucha specifická, jaké útrapy člověku přináší a jaké jsou možnosti léčby.

Vstupné zdarma

Pondělí 15.6. Na tom našem dvoře… 16:00 – 18:00

Poslední předprázdninové interaktivní setkání se zvířaty našeho dvora, informace o jejich životních potřebách, s některými zvířaty přímý kontakt, některá si nakrmíte. Návštěva běžně nedostupných prostor. Na závěr se podíváme k našim políčkům, abychom se podívali, co na nich roste. Upozornění: Za zvířátky půjdeme v 16:00 společně.

Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 30 Kč; platba na místě. Vhodné především pro rodiče s dětmi do 10 let. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem.

Středa 17.6. Jak se žije hospodářským zvířatům 16:00 – 18:00

Jaký život si zaslouží hospodářská zvířata, díky kterým je nejen náš jídelníček o mnoho pestřejší? A jak vlastně poznáme, co které z nich potřebuje? Podíváme se za našimi zvířátky a nahlédneme i do běžně nepřístupného farmového zákulisí.

Vstupné: 60 Kč dospělí, 40 Kč děti; platba na místě. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem.

Čtvrtek 18.6. Splétánky  19:00 – 21:00

Rádi tvoříte z přírodních materiálů? Zveme vás na poslední předprázdninové setkání do Mateřídoušky. Tentokrát si společně vyrobíme vílu Letničku z ovčího rouna. S sebou ostré nůžky na stříhání.

Vstupné: 150 Kč + cena za materiál max.30 Kč; platba na místě. Vhodné pro dospělé a děti od 12 let Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem. 

Pátek 19.6. Na svatého Jána otevírá se létu brána od 18:00

Folklorní setkání souborů Furiant z Malé Bělé, Ladův národopisný soubor z Hrusic a Vrbina z Prahy vás uvedou do krásy letních dní pásmem lidových tanců, písní a zvyků. Vystupovat budou na podiu.

Vstupné zdarma.

Neděle 21.6. Kurs domácí výroby 9:30 – 12:30

Chcete se dozvědět více o výrobě mýdla za studena? Nečekejte odlévání předem připravené hmoty neznámého původu. Budeme opravdu tvořit mýdlo od základu, tj. z různých kvalitních olejů a hydroxidu sodného.

Vstupné: 600 Kč; platba předem. Vhodné pro dospělé a děti od 8 let. Na tuto akci je nutné se zaregistrovat předem

INFO: Toulcův dvůr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *