Sisák a Hala se ukázali policii

Miliardář Petr Sisák a jeho advokát Ivo Hala se přihlásili na policii poté, co nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová naznačila, že jsou na útěku a že na ně nechá vyhlásit mezinárodní zatykač. Oba jsou obviněni z organizace insolvenčních podvodů, fiktivního přesouvání stovek milionů korun a ovlivňování soudců. Vše souvisí se společností Key Investments, ve které nechal bývalý starosta Milan Richter (ODS) utopit 200 milionů korun, které patřily obyvatelům Prahy 10. 

Protikorupční policie obvinila Petra Sisáka a jeho lidi mimo jiné také za to, že okradla bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS) o 24 milionů korun. Peníze měl získat během insolvenčního řízení společnosti Falkonida u Krajského soudu v Českých Budějovicích. Před dvěma lety šlo o to, že insolvence byla vymyšlená, a přesto Sisák z bratrů Řebíčků vylákal velké peníze. Tento případ souvisí z Prahou 10 tak, že zkorumpovaný ministr Aleš Řebíček a jeho bratr uplacený policista Adam Řebíček po nějakou dobu ovládali fotbalový klub Slavia Praha a měli zálusk na stadion v Edenu. 

Obviněno je už čtrnáct lidí: podnikatel Petr Sisák, advokát Ivo Hala, insolvenční správkyně Vladimíra Jechová Vápeníková, tři advokáti Milan Kučeřík, Petr Kovařík a Jan Pacovský, tři bílí koně Jozef Kaán, Tomáš Machotka (thaiboxer, agent BIS) a Petr Líska (Sisákův řidič). Dalších pět pouze plnilo nezákonné Sisákovy příkazy, byli to Vladimír Sisák (otec), Robert Vladyka (advokát), Roman Skopal (státní zástupce) a dva zatím neznámí lidé.

Key Investment na DESÍTKA.cz

2016 Bývalý starosta Richter by se měl hodně bát

2014 ODS, KSČM a Zelení nechali 200 milion ve chřtánu

2014 Prachy v prachu. Nechal nám je sebrat Richter a jeho radní

2014 Praha 10 přijde o sto milionů korun

2013 Modří se navzájem odstavují od žlabu

2013 Richter se Zoufalíkem si prohodili starostování

2012 Weinert, Řebíček, Cabrnochová. Parta, co nám krade peníze.

2013 Cabrnochová: Nevím, kdo vám sebral 2000 Kč

2012 Stadion Eden je bez peněz

2012 Starosta Lipovský padl kvůli finančním machinacím

2011 Starosta vyhodil vašich dvě stě korun

Komentáře

Tip na nové byty Praha od developera FINEP.Pojištění od Hyperfinance cestovní pojištění, úrazové pojištění a další