Botič 2017: jak teče Prahou

Populární potok Botič protékající Prahou 10 má v metropoli výsadní postavení. Vedle Vltavy je nejdelším tokem hlavního města. Průběžně doplňujeme aktuální videa, fotogalerii a zprávičky z Botiče.

30. března VIDEO Prohlédli jsme Meandry Botiče z vodáckého hlediska: Když teče dost vody z Hostivařské přehrady, je přírodní koryto bez problémů průjezdné až k jezu Rybí přechod. V něm je zaklíněná kláda. Doporučujeme prohlédnout ze břehu! Zpevněné břehy pod Selským dvorem urychlily proud. U Kozinova náměstí se začínají tvořit mělčiny okolo umělých ostrůvků. Masivní kácení na březích u Křesťanského gymnázia korytu nijak neublížilo a zůstalo průjezdné. Jez Marcela je čistý, ale oproti pravidelnému podzimnímu splutí je zvednutý výše. Záběhlický jez je vypuštěný kvůli čištění Hamerského rybníka, který napájí. Za velké vody se dá splout otevřenou propustí u levého břehu.     

Sněženky kvetou u Botiče pod Průhonicemi.

28. března Na březích Botiče pod Průhonicemi kvetou kolonie sněženek.

26. března Zoufalíkova cyklostezka je blátivá a pro cestovní kola zatím neprůjezdná.

21. února Botič pod Hostivařskou přehradou je na minimu pro splutí na kajaku. Těžší kanoe by potřebovaly ještě o trochu více vody.

Hostivařská přehrada v zimě.

22. ledna Hostivařská přehrada je sice kompletně zamrzlá a dá se na bruslích projet od hráze k malému jezu u ústí v Petrovicích, ale bruslení je hezké jen v místech, kde jsou svépomocně odhrnutá kluziště. Jinde je příliš mnoho sněhu anebo hrbolatý led.

15. ledna Botič sice pomalu zamrzá, ale bruslit se na něm nedá a ani vstupovat na led nedoporučujeme! Je příliš křehký a nedosahuje od břehu ke břehu.

Komentáře

Zajímáte se o prodej rodinných domů Praha? Doporučujeme navštívit výhodnou nabídku nových moderních domů od developera Finep!
Pojištění od Hyperfinance cestovní pojištění, úrazové pojištění a další Předpověď počasí Praha 10