Běžci pojedou z Hostivaře rovnou na Hawaii

beh-salomon-hostivar2011-mPoslední závod Salomon Trail Running Cupu 2011 stál skutečně za to! Sportovce provedl kolem hostivařské přehrady pořádně náročným terénem s vodou a blátem. Voda na ně navíc padala i shora, protože v průběhu hlavního závodu začalo pršet.

Vítěze však pobízela velká hnací síla, neboť závod byl kvalifikací na Xterra Trail Running World Championship, které se bude konat na Hawaii, ostrově Oahu a právě vítěz mužské i ženské kategorie obdrží letenku do Honolulu zdarma.

S extrémním krosovým závodem si z mužů nejlépe poradil Petr Pechek z TJ Maratonstav Úpice, který devět a půl kilometru v terénu zdolal za 30:22 min. Mezi ženami si nejlépe vedla Eva Skalníková a trať uběhla za 34:31 min.

Text: Zdenka Štrauchová zstrauchova@seznam.cz

beh-salomon-hostivar2011a

„Bylo to hodně náročný, protože deštivé počasí nám připravilo těžký terén. Musím ale přiznat, že možnost jet na trailové mistrovství světa pro mě bylo velkou motivací,“ popisuje hned po doběhu ještě zadýchaný vítěz.

Po celou dobu se na trati držel s Vítkem Pavlištou (AC Slovan Liberec), který nakonec získal stříbrnou příčku časem 30:27 min. Bronz vybojoval Marek Ondřej za 32:27.

Eva Skalníková má z mokra a bláta radost

Mezi ženami vyhrála Eva Skalníková a měla ze svého výsledku obrovskou radost. „Je to pro mě trošku překvapením, protože jsem nedoufala, že bych mohla porazit Pavlu Schornou, která má letos výbornou sezonu,“ říká vítězka ženské kategorie Eva Skalníková. Studené deštivé počasí jí ani nevadilo. „Dokonce musím přiznat, že mi vlastně takové klima spíš vyhovuje.“

Druhou ženou se v celkovém pořadí stala Pavla Schorná (TJ Maratonstav Úpice) za 34:39. Třetí místo patřilo Ivaně Sekyrové (AK Sokolov) za čas 35:14.

Brod přes Botič byl drsný

"Docela drsný byl brod přes Botič, po kterém následoval běh po rozbahněném náspu s různými prohlubněmi. Musel jsem dávat hodně pozor, abych neuklouzl,“ běžec z lidu Jiří Soural, který coby běžec-amatér prošel celým letošním krosovým seriálem. Dařilo se mu i v Hostivaři a běh dal do padesáti minut, přesně za 49:14.