Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 14 textů.

Zřizování předzahrádek u restaurací bude snazší

malinova1-nahled

Příjemná předzahrádka u restaurace Malinová na Zahradním Městě. FOTO: Kuba Turek

V minulých letech si provozovatelé restaurací v Praze 10 stěžovali na nejasnosti při vyřizování žádostí o předzahrádky. Zástupci radnice proto jednali s památkáři a letos by to mělo být o něco snazší. 

Pokračování tohoto článku »»»

V Malešicích startuje provoz rodinného centra Jablíčkov

V Malešicích startuje provoz velkého Rodinného a komunitního centra Jablíčkov. Zájemcům nabídne aktivity pro celou rodinu, kroužky pro děti, programy pro dospělé, poradnu i školičku pro děti do dvou let. Rodinné centrum sídlí v nově zrekonstruovaných prostorách Bytového domu Malešice, které pro tento účel nechala upravit radnice Prahy 10. 

Pokračování tohoto článku »»»

Picková a Zítek jsou čestnými občany Prahy 10

Starosta Městské části Praha 10 Vladimír Novák předal 9. ledna dvě čestná občanství in memoriam. Za zesnulé osobnosti, Věru Pickovou a Václava Zítka, přebrali stříbrné pamětní medaile a věcné dary jejich příbuzní.

Pokračování tohoto článku »»»

Nový mostek přes Botič ve Vršovicích

Obyvatelé Prahy 10 se dočkali nového mostku přes potok Botič. Díky lávce se lépe propojí lokality kolem ulic Ukrajinská a Přípotoční a maminky s kočárky ani cyklisté tak nebudou muset obcházet potok až na most na frekventované Vršovické ulici.

Radnice rozdává peníze na knihy pro děti

Program na podporu čtenářské gramotnosti se prodlužuje. Rodiče v něm mohou získat příspěvek 500 korun na knihy pro své děti. Registrovat se mohou občané s trvalým bydlištěm v Praze 10 do 15. prosince a poukázky je možné uplatnit do 31. prosince.

Pokračování tohoto článku »»»

Varování z radnice: pozor na sociální služby!

Doporučujeme vám opatrnost v případě, že chcete pro sebe nebo pro své blízké zajistit sociální služby (např. pomoc s osobní hygienou, pomoc při zajištění chodu domácnosti, osobní asistenci atp.). I v této oblasti jsme již bohužel zaznamenali pochybné praktiky některých „podnikatelů“. Věnujte prosím pozornost případným smlouvám nebo objednávkám služeb, pozorně si vždy pročtěte, co objednáváte a k čemu se zavazujete. Nebudete-li si jisti, můžete se před uzavřením smlouvy obrátit na odbor sociální zdejšího Úřadu městské části, kde Vám sociální pracovníci pomohou ověřit, zda se v konkrétním případě jedná o standardní nabídku sociálních služeb za obvyklých podmínek.

Pokračování tohoto článku »»»

Potřebujete kompostér? Napište si o něj

Mezi obyvateli Prahy 10 probíhá průzkum zájmu o bezplatné poskytnutí zahradního kompostéru s předpokládaným objemem 800 až 1400 litrů. Máte-li zájem o kompostér, můžete si o něj napsat na stránkách http://www.odpadovecentrum.cz/…-o-komposter do 24. července. Kompostér bude moci být umístěn pouze na území hlavního města Prahy.

Pokračování tohoto článku »»»

Žij s hudbou!

Oslavy Mezinárodního dne hudby probíhají ve více než 750 městech po celém světě. Dne 21. června se ulice, parky, náměstí a veřejná prostranství mění na improvizované koncertní sály. Vystupují amatérští hudebníci spolu s profesionálními muzikanty, aby přiblížili krásu hudby kolemjdoucím. K výzvě se připojila i městská část Praha 10, která připravila několik profesionálně vybavených pódií. Kterákoli kapela, zpěvák, či hudební formace se může přihlásit a předvést své hudební umění před skutečným publikem.

Pokračování tohoto článku »»»

Praha 10 prodala dluhopisy E Side Property, postupně tak uzavírá kauzu Key Investment

TISKOVÁ ZPRÁVA RADNICE PRAHY 10 Zastupitelstvo Městské části Praha 10 v pondělí rozhodlo o prodeji dluhopisů, které pro Prahu 10 v roce 2009 nakoupila společnost Key Investment. Za dluhopisy společnosti E Side Property dostane 58,5 milionu korun a za dluhopisy Via Chem Group a související pohledávky obdrží přes 31 milionů korun.

Pokračování tohoto článku »»»

Statistika je svině a starostka Kleslová si fandí

justicni-areal-micanky-003-nahled

Zloději se soudů a policistů příliš nebojí. Nemají proč. (Justiční palác Míčánky.) ILUSTRAČNÍ FOTO: Mates

Tisková zpráva Úřadu městské části Praha 10: Policisté zveřejnili statistiky trestných činů spáchaných na území desáté městské části během prvních třech měsíců letošního roku. Výsledek je pozitivní. Oproti minulému roku totiž rapidně klesl počet případů vloupání i krádeží. Mírně stoupl pouze počet dopravních nehod.

Pokračování tohoto článku »»»

Praha 10 bude udělovat čestná občanství

cestnyobcan-medaile-nahled

Čestné občanství Prahy 10 stvrzuje stříbrná medaile. FOTO: Městská část Praha 10

Čestná občanství bude udělovat Praha 10. Zastupitelé to schválili společně s pravidly pro udělování občanství. Radnice zveřejnila i podobu medaile, kterou budou čestní občané přebírat.

Pokračování tohoto článku »»»

Praha 10 zase spustila antigraffitový program

antigraffiti-nahled

Antigraffiti. FOTO: Jan Bělohubý

Do boje proti sprejerským nápisům zvaných graffiti vyrazila starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO), která obnovila program na jejich pravidelné odstraňování. Speciálně zřízené antigraffitové hlídky se zaměří na nejfrekventovanější ulice. Do tohoto projektu se mohou zapojit i majitelé soukromých domů.

Pokračování tohoto článku »»»

Kompostéry mají dostat lidé v Praze 10 zadarmo

komposter

Kompostér. REPRO: DESÍTKA.cz

Kam s posekanou trávou či shrabaným listím? Dilema, které řeší majitelé zahrad téměř každý den. Radnice Prahy 10 proto zažádá ministerstvo životního prostředí o dotaci na kompostéry, které hodlá rozdat obyvatelům rodinných domků, ale i bytovek s vnitrobloky, dále školám a školkám. Kompostéry zdarma podle starostky Radmily Kleslové (ANO) lidem ulehčí práci a zároveň ubude biologického odpadu. „Šikovní zahrádkáři navíc dokáží kompost dále využívat. Zároveň doufáme, že ubude černých skládek. Tím, že budou kompostéry i ve školách, se mohou o správném přístupu k bioodpadu dozvědět i malé děti,“ plánuje starostka. Radnice navíc počítá s osvětou mezi obyvateli.

Pokračování tohoto článku »»»

Živnostníci letos platí stejné nájmy radnici jako loni

opravnaobuvivinohrady-nahled

Opravna obuvi u Vinohradské nemocnice. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Stovky drobných podnikatelů, kteří si pronajímají nebytové prostory v majetku městské části Praha 10, si mohou oddechnout. Radní v čele se starostkou Radmilou Kleslovou (ANO) rozhodli, že v letošním roce nebudou zvyšovat nájemné v nebytových prostorách. Městské části a obce mají ze zákona možnost zvýšit nájemné podle inflace. Ta v roce 2014 dosáhla 0,4 procent, o které by nyní radní mohli nájemné zvýšit. Ti se ale rozhodli tak neučinit. „Jsem s drobnými živnostníky v každodenním kontaktu a vím, že zvýšení nájmu by pro řadu z nich byla velká rána. Pro nás je především prioritou, aby naši občané měli k dispozici kvalitního pekaře, řezníka či samoobsluhu,“ vysvětlila starostka Radmila Kleslová. Podle zástupce starostky Petra Davida (ANO) by zvýšení nájmů mohlo naopak přispět k tomu, že by radnice na nájemném vybrala méně peněz: „Zvýšený počet výpovědí z nájmu a žádostí o snížení nájemného evidujeme již nyní, valorizace nájmů by situaci ještě zhoršila.“

Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Tip na nové byty Praha od developera FINEP.
Pojištění od Hyperfinance cestovní pojištění, úrazové pojištění a další