Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 6 textů.

Praha 10 prodala dluhopisy E Side Property, postupně tak uzavírá kauzu Key Investment

TISKOVÁ ZPRÁVA RADNICE PRAHY 10 Zastupitelstvo Městské části Praha 10 v pondělí rozhodlo o prodeji dluhopisů, které pro Prahu 10 v roce 2009 nakoupila společnost Key Investment. Za dluhopisy společnosti E Side Property dostane 58,5 milionu korun a za dluhopisy Via Chem Group a související pohledávky obdrží přes 31 milionů korun.

Pokračování tohoto článku »»»

Statistika je svině a starostka Kleslová si fandí

justicni-areal-micanky-003-nahled

Zloději se soudů a policistů příliš nebojí. Nemají proč. (Justiční palác Míčánky.) ILUSTRAČNÍ FOTO: Mates

Tisková zpráva Úřadu městské části Praha 10: Policisté zveřejnili statistiky trestných činů spáchaných na území desáté městské části během prvních třech měsíců letošního roku. Výsledek je pozitivní. Oproti minulému roku totiž rapidně klesl počet případů vloupání i krádeží. Mírně stoupl pouze počet dopravních nehod.

Pokračování tohoto článku »»»

Praha 10 bude udělovat čestná občanství

cestnyobcan-medaile-nahled

Čestné občanství Prahy 10 stvrzuje stříbrná medaile. FOTO: Městská část Praha 10

Čestná občanství bude udělovat Praha 10. Zastupitelé to schválili společně s pravidly pro udělování občanství. Radnice zveřejnila i podobu medaile, kterou budou čestní občané přebírat.

Pokračování tohoto článku »»»

Praha 10 zase spustila antigraffitový program

antigraffiti-nahled

Antigraffiti. FOTO: Jan Bělohubý

Do boje proti sprejerským nápisům zvaných graffiti vyrazila starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO), která obnovila program na jejich pravidelné odstraňování. Speciálně zřízené antigraffitové hlídky se zaměří na nejfrekventovanější ulice. Do tohoto projektu se mohou zapojit i majitelé soukromých domů.

Pokračování tohoto článku »»»

Kompostéry mají dostat lidé v Praze 10 zadarmo

komposter

Kompostér. REPRO: DESÍTKA.cz

Kam s posekanou trávou či shrabaným listím? Dilema, které řeší majitelé zahrad téměř každý den. Radnice Prahy 10 proto zažádá ministerstvo životního prostředí o dotaci na kompostéry, které hodlá rozdat obyvatelům rodinných domků, ale i bytovek s vnitrobloky, dále školám a školkám. Kompostéry zdarma podle starostky Radmily Kleslové (ANO) lidem ulehčí práci a zároveň ubude biologického odpadu. „Šikovní zahrádkáři navíc dokáží kompost dále využívat. Zároveň doufáme, že ubude černých skládek. Tím, že budou kompostéry i ve školách, se mohou o správném přístupu k bioodpadu dozvědět i malé děti,“ plánuje starostka. Radnice navíc počítá s osvětou mezi obyvateli.

Pokračování tohoto článku »»»

Živnostníci letos platí stejné nájmy radnici jako loni

opravnaobuvivinohrady-nahled

Opravna obuvi u Vinohradské nemocnice. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Stovky drobných podnikatelů, kteří si pronajímají nebytové prostory v majetku městské části Praha 10, si mohou oddechnout. Radní v čele se starostkou Radmilou Kleslovou (ANO) rozhodli, že v letošním roce nebudou zvyšovat nájemné v nebytových prostorách. Městské části a obce mají ze zákona možnost zvýšit nájemné podle inflace. Ta v roce 2014 dosáhla 0,4 procent, o které by nyní radní mohli nájemné zvýšit. Ti se ale rozhodli tak neučinit. „Jsem s drobnými živnostníky v každodenním kontaktu a vím, že zvýšení nájmu by pro řadu z nich byla velká rána. Pro nás je především prioritou, aby naši občané měli k dispozici kvalitního pekaře, řezníka či samoobsluhu,“ vysvětlila starostka Radmila Kleslová. Podle zástupce starostky Petra Davida (ANO) by zvýšení nájmů mohlo naopak přispět k tomu, že by radnice na nájemném vybrala méně peněz: „Zvýšený počet výpovědí z nájmu a žádostí o snížení nájemného evidujeme již nyní, valorizace nájmů by situaci ještě zhoršila.“

Zajímáte se o prodej rodinných domů Praha? Doporučujeme navštívit výhodnou nabídku nových moderních domů od developera Finep!

Pojištění od Hyperfinance cestovní pojištění, úrazové pojištění a další Předpověď počasí Praha 10