Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 58 textů.

Ještě nemáte svoji appku? Adamapp ji zařídí

mobil-sony Sotva si podnikatelé zvykli na fakt, že bez vlastních webových stránek nelze prodávat zboží ani poskytovat služby, museli zajistit facebookový profil, aby o sobě dali vědět zákazníkům. Letos přišla doba aplikací na chytré mobilní telefony. Kdo si je nezřídil, přichází o výdělek.

Foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Jen práce? Jenprace.cz!

parkchrpova20106-nahled

Nabídek na práci není nikdy dost. Zvlášť v dnešní době, kdy zaměstnavatelé shánějí dobré zaměstnance jako diví a zárove? lidé hledají slušnou práci často dlouhé měsíce. Proto se vedle zavedených pracovních portálů rozjela jejich nová konkurence Jen Práce. Čerstvý vítr na trhu práce zavanul i do Prahy 10.

Pokračování tohoto článku »»»

Hurá do pravěku! Tentokrát s Korejci

huradopraveku-nahled

Cestování časem je snem lidstva od jeho počátků a zřejmě jím zůstane do skonání světa. Pojďme se tedy zasnít. Do kin právě přišel animovaný korejský film Hurá do pravěku! V Praze 10 teď zůstalo jenom jedno velké kino Premiere Cinemas 

Obrázek: Intersonic

Pokračování tohoto článku »»»

Soudní překlad? Kamarád ani Google nepomůže

zena-cepice V podnikání i zaměstnání je třeba mít v rukou čas od času překlad dokumentu, který je hodnověrný a nezpochybnitelný. V Česku se mu oficiálně říká soudní překlad a mohou ho zpracovat pouze krajskými soudy pověření soudní překladatelé.

Rejstřík pověřených překladatelů pro Prahu 10 vede Městský soud v Praze. Informační centrum je umístěno v budově soudu Slezská 9, vchod z ulice Blanická – číslo dveří 112/A v 1. patře. Evidenci znalců a tlumočníků najdete také na oficiálním portálu Justice.

Pokračování tohoto článku »»»

Sto soudních síní v jednom areálu

Justiční areál Na Míčánkách FOTO: Mates

Za dob Rakouska-Uherska zde byla kasárna Jana Roháče z Dubé, dnes tu sídlí soudy pro půl Prahy. Největší justiční komplex v České republice se nachází ve Vršovicích.

Pokračování tohoto článku »»»

Děti utíkají před lidožravým Ugu

Dětský oddíl Tuláci Malešice v rámci celoroční hry navštívil pravěkou planetu Huhu. Náčelník Ugu se je pokusil sníst. Dětem se ale podařilo utéct a schovat se.

Video: Tuláci Malešice oddil@tulaci.eu

Pára se valí po Jabloňové

Unikající pára FOTO: Mates

Mraky horké páry se valí ze země u polikliniky na Zahradním Městě. Chodci se zastavují a zvídavě sledují neobvyklé divadlo. Na ulici zpomalují auta. Zaměstnanci Pražské teplárenské kontrolují situaci a lezou do teplovodní šachty poklopem o sto metrů dál u základní školy.

Pokračování tohoto článku »»»

U Botiče se staví Kaskády

stavba_pracska_bus-nahled-nahledMasivní bytová zástavba se rozjela v údolí Botiče mezi Hostivaří a Záběhlicemi.

Malé sídliště zvané Kaskády se právě staví v místech, kde stávaly provizorní budovy zahradnictví a bytového družstva Mládeže.

V sousedství již stojí moderní sídliště Nové Zahradní Město na jedné straně a na druhé straně několik novostaveb ve starých Záběhlicích převážně pro obytné účely. Obyvatelé Kaskád budou mít krásný výhled na meandry Botiče.

Stavitelé tím ale zničí přírodu. Do Kaskád se mají stěhovat první nájemníci již za rok. Že by tímto krokem začalo zastavování Trojmezí?

Pokračování tohoto článku »»»

Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Tip na nové byty Praha od developera FINEP.