Archiv

     

Těmto podmínkám vyhovuje 227 textů.

Zastupitelstvo jedná: Podívejte se na video

Začalo jednání zastupitelstva Prahy 10. Bude se projednávat především personální složení na místě starosty a rady městské části. Po skandálech odstoupili lidé z ANO pod vedením Radmily Kleslové. Teď už je několik měsíců Praha 10 bez hlavy, protože dosavadní koalice ani opozice nemají dostatek hlasů a výsledkem je pat.

Pokračování tohoto článku »»»

První kolektory v Praze mělo sídliště Solidarita

solidarita-kolektor1-nahled

Kolektor pod řadovými domky na sídlišti Solidarita ve Strašnicích. FOTO: Kuba Turek

Sídliště Solidarita na okraji Strašnic bylo prvním hromadným bytovým projektem po 2. světové válce. Stavělo se částečně svépomocí v letech 1947 až 1951. Název dostalo po bytovém družstvu, které stavbu velkých nájemních domů i malých řadových domků zaštítilo. Díky předválečným plánům, technologii a znalým řemeslníkům se jedná o dodnes kvalitní bydlení.

Pokračování tohoto článku »»»

Geodeti se sloučí se stavaři

Střední průmyslová škola zeměměřická v ulici Pod Táborem těsně za malešickými hranicemi se má od příštího školního roku přestěhovat na Pankrác. Sloučila by se Střední průmyslovou školou stavební Josefa Gočára. Tento plán představil pražský Magistrát, který obě střední školy zřizuje. Krok je to logický, protože budova pro 400 studentů je teď obsazena jen 80 studenty a počet studujících geodetů stále klesá. 

Pokračování tohoto článku »»»

Robin Oil je levný

robinoil-zahradnimesto-nahled

Robin Oil Zahradní Město. FOTO: Kuba Turek

Obnovená čerpací stanice Robin Oil na Zahradním Městě ve Švehlově ulici prodává široko-daleko nejlevnější benzin.

Pokračování tohoto článku »»»

Lešenarová už není bílá vrána, ale černá ovce

lesenarova-dagmar

Dagmar Lešenarová. FOTO: ANO

Radní Prahy 10 Dagmar Lešenarová má být vyloučená z hnutí ANO. Navrhuje to oblastní organizace v Praze 10. Zároveň ji ze svých řad vyloučil klub zastupitelů ANO na radnici a vyzval ji ke složení mandátu. 

Dagmar Lešenarová je pěšákem na šachovnici zákulisní partie, kterou skrytě hrají koaliční zastupitelé v Zátoce sviní. ANO spolu s ČSSD, komunisty, ODS, Zelenými a nezávislým Zoufalíkem sice jakoby odstoupilo z vedení radnice, když se na starostku estébačku Radmilu Kleslovou (StB, ČSSD, ANO) vyvalila všechny její špína, jak dojila státní a polostátní podniky o velké peníze, ale rada je stále usnášení schopná.

Pokračování tohoto článku »»»

Jak se masírují občané, aby se postavila nová radnice?

radnice-vrsovicka-dvojice-nahled

Radnice Prahy 10 ve Vršovické ulici. FOTO: Kuba Turek

Už je to zde zase: Radnice stále prosazuje stavbu nového sídla za miliardy. „V návaznosti na dvě úspěšná průtoková setkání z počátku měsíce dubna proběhne dne 20.4.2016 od 18:00 v jídelně ZŠ U Roháčových kasáren závěrečné večerní setkání na téma budoucího sídla radnice Prahy 10,“ píše tiskový mluvčí radnice Vít Novák.

Pokračování tohoto článku »»»

Otevřeli kus Vršovické ulice. Kdo z nich půjde sedět?

GLOSA Byla otevřena další část opravené tramvajové trati ve Vršovické ulici. Podívejte se, kdo při tom urval kus mediální pozornosti. Za pár měsíců nebo let budou mnozí z těchto lidí zatracováni, na veřejnosti se objeví jejich čachry a někteří možná skončí ve vězení za korupci. Vzpomeňme nad těmito obrázky na pražského primátora Pavla Béma nebo starostu Milana Richtera z Prahy 10.

Moderní zvonička v Horních Měcholupech bude opravena

mecholupy-zvonice

Zvonička v Horních Měcholupech. FOTO: Mirekk – Wikimedia (CC Share Alike)

Opravu zvoničky v Horních Měcholupech plánuje Praha 15. Tamní radnice vypisuje zakázku na 750 000 korun. Navíc bude opraven chodník a vyměněno elektrické osvětlení. Hornoměcholupská zvonička stojí v parku mezi základní školou Křimická a vilkami. Byla postavena roku 1989 Antonínem Hepnarem. Zvon pochází ze staré zvoničky na návsi Dolních Měcholup, která byla zbořena v 70. letech minulého století během výstavby sídliště Horní Měcholupy.   

Pokračování tohoto článku »»»

Nešťastný stánek před Květem snad konečně bude prodávat dobré jídlo

Stánek s rychlým občerstvením na Zahradním Městě před obchodním domem Květ jde z ruky do ruky. Jakoby si dal každý nový provozovatel závazek, že bude prodávat ještě nechutnější stravu, než jeho předchůdce, a všichni to splnili. Prodávali v něm už vylouhované párky, nedopečenou klobásu, oschlou pizzu, vysušené kuře i kebab, který by Turek nepozřel. Teď se do stánku stěhují Asiaté. Už příští týden by tady měli prodávat čínské nudle na mnoho způsobů. Snad si konečně strávníci ze Zahradního Města zaslouží něco dobrého, levného a rychlého.

Pokračování tohoto článku »»»

Bohemians i Slavia jsou pod kuratelou politiků

slavia-drescina-nahled

Slavia. Tvrdíkova hračka. Čínský Trojský kůň. REPRO: CEFC

Fotbal na nejvyšší české úrovni je prolezlý korupcí, to ví každý fanoušek i většina veřejnosti. V Praze 10 má navíc smůlu na politiku. Tento týden politici degradovali fotbal v Edenu i Ďolíčku. Slávistům odstoupil předseda představenstva po tlaku Číňanů a Bohemce koupil Magistrát stadion.

Pokračování tohoto článku »»»

Historická tabulka už zase zdobí Hostivařskou přehradu

Tabulka na Hostivařské přehradě. FOTO: Lesy hl.m. Prahy

Cejchovní tabulka na Hostivařské přehradě, která měří výšku hladiny, se po třech letech vrátila na přehradní pilíř. Povodeň v roce 2013 ji utrhla a odnesla do vývaru pod přehradou. Tam ležela ukrytá v bahně a teprve nedávno ji našli vodohospodáři při čistění dna.

Pokračování tohoto článku »»»

Psiska pořád mohou otravovat lidi

matracepropsa2

Pes – nejlepší přítel člověka? FOTO: archiv Mujmazlik.cz

Obyvatelé Prahy se už mohli radovat, že jim nebudou cizí psi kálet na chodníky, očuchávat je a kousat je. Od konce loňského roku měla platit vyhláška, která stejně jako ve všech civilizovaných českých i zahraničních městech zakazuje volné pobíhání psů mimo vyhrazené plochy. Bohužel připravenou vyhlášku shodily ze stolu městské části, které k ní měly výhrady, a také zmatek ve vedení Magistrátu (ANO+ČSSD).   

Pokračování tohoto článku »»»

Kino Pilotů vstalo z popela

Staré známé kino Pilotů je zase v provozu. Po dlouhých letech, kdy přežívalo jen jako hospoda a hudební klub, bylo rekonstruováno na dva promítací sály. Architekt Adam Wlazel při tom respektoval styl 30. let minulého století, kdy bylo kino Pilotů postaveno. 

Pokračování tohoto článku »»»

PPF prodalo Trojmezí

hamrak-zapad1-nahled

Slunce zapadá nad Trojmezím v Záběhlicích. FOTO: Kuba Turek

Velké pozemky na Trojmezí o výměře 40 hektarů, kde naplánovala stavbu tisíců bytů a kancelářského centra, prodala finanční skupina PPF Petra Kellnera svému bývalému manažerovi Karlu Pražákovi. Stejně tak učinila i s dalším svým developerským projektem Lední medvěd na Vítězném náměstí v Dejvicích a chystá se mu prodat i projekt mrakodrapů na Chodově.

Pokračování tohoto článku »»»

Veřejná knihovnička v Malinové je zničená

Veřejná knihovnička v parku na Zahradním Městě bohužel nefunguje. Neznámý vandal z ní utrhl prosklená dvířka i s panty, všechny knihy jsou pryč a nezdá se, že by se Městská knihovna měla k opravě. Knihovnička v parku Malinová – Chrpová sloužila pro bezplatné výpůjčky i výměny knih mezi samotnými čtenáři. Kdo chtěl, knihu si vzal domů, nebo si ji přečetl rovnou na lavičce v parku, jiný zase přinesl svoji knihu a nechal ji tam. 

   

Pokračování tohoto článku »»»

Moje stopa nebo jejich stopa?

mrstikova8-nahled

Tak to u nás v Praze 10 chodí… ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Participativní rozpočet Prahy 10, tedy to co jím označuje předchozí starostka estébačka Radmila Kleslová (ANO), její nohsledi z ANO, koaliční komunisté, socialisté a zelení a také tišší společníci Richterovci a Zoufalíkovci, se hroutí. Veřejné hlasování o navržených projektech je odloženo o dva týdny.

Pokračování tohoto článku »»»

Bike´n´Skate Botič

Rozlehlá Hostivařská přehrada se potáhla bezpečným ledem skoro celá, ale bohužel sněžilo. Naštěstí na hladině ležel jen lehoučký prašan, ve kterém se dalo bez námahy bruslit.

Pokračování tohoto článku »»»

Sisák a Hala se ukázali policii

Miliardář Petr Sisák a jeho advokát Ivo Hala se přihlásili na policii poté, co nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová naznačila, že jsou na útěku a že na ně nechá vyhlásit mezinárodní zatykač. Oba jsou obviněni z organizace insolvenčních podvodů, fiktivního přesouvání stovek milionů korun a ovlivňování soudců. Vše souvisí se společností Key Investments, ve které nechal bývalý starosta Milan Richter (ODS) utopit 200 milionů korun, které patřily obyvatelům Prahy 10. 

Pokračování tohoto článku »»»

Bývalý starosta Richter by se měl hodně bát

hriste-kuban-neni

Richter nám zašantročil prachy. Kdy ho zavřou? FOTO: Kuba Turek

V únoru se začne u soudu projednávat kausa Key Investments. Její zřejmá hlava Petr Sisák ml. a jeho pravá ruka právník Ivo Hala jsou stíháni na útěku. Trestní stíhání je vedeno zatím vůči celkem čtrnácti obviněným. 

Případ Key Investments je důležitý pro Prahu 10 v tom, že bývalý starosta Milan Richter (ODS) u této společnosti uložil velké finance městské části, čili naše peníze. Buď byl tak hloupý, že obecní prostředky svěřil nedůvěryhodné firmě, nebo naopak tak vychytralý, a věděl, že peníze s velkou pravděpodobností zašantročí. To by měl vyjasnit soud. Ve stejné situaci se ocitly také Praha 13 kvůli starostovi Vodrážkovi (ODS), Praha 6 kvůli starostovi Chalupovi (ODS) a dalších několik měst a obcí pod vedením ODS.

Pokračování tohoto článku »»»

Zátoka sviní je stále špinavá

Po ohlášené rezignaci starostka estébačky Radmily Kleslové (ANO) a tří radních za ANO nastala paradoxní situace. Na včerejším jednání zastupitelstva ohlásila opoziční TOP 09, že je připravena torzo rady odvolat. Tato strana se rozhodla, že radu odvolá s pomocí Radmily Kleslové. Na tuto hru nepřistoupilo druhé opoziční uskupení VLASTA. 

Pokračování tohoto článku »»»

Radmila Kleslová se sama utopila v Zátoce sviní

kleslova-radmila

Radmila Kleslová. FOTO: ANO

Starostka estébačka Radmila Kleslová (ANO) dnes rezignovala. Zátoka sviní se čistí také od dalších tří členů členů ANO Petra Davida, Pavla Plesníka a Jaroslava Štěpánka, kteří opouštějí radu městské části Praha 10. Z této politické strany zůstává jen Dagmar Lešenárová. Všichni nadále zůstávají zastupiteli.

„Končíme z důvodu opakovaného porušování koaliční smlouvy naším koaličním partnerem. A protože ani po řadě dohodovacích řízení se situace nezměnila, nechceme dál setrvávat ve funkcích, protože za současné situace nemůžeme aktivně prosazovat program, se kterým jsme zvítězili ve volbách,“ uvedla pro iDNES.czRadmila Kleslová.

Pokračování tohoto článku »»»

Roční výročí arogance moci

volby-senat2014-babis-nahled

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. FOTO: Kuba Turek

Starostka estébačka Radmila Kleslová je zřejmě na odchodu po sérii odhalených finančních skandálů. Připomeňme si v této souvislosti další zvěrstvo v Zátoce sviní, které způsobila a právě slaví roční výročí. Pokusila se omezit přístup zastupitelů Prahy 10 k zápisům z jednání zastupitelstva, co se tam projednávalo a jak kdo hlasoval. „Její“ tajemník Prahy 10  Martin Slavík vydal příkaz číslo 1/2015, ve kterém to výslovně zakazuje především opozici, ale tím pádem i koalici na radnici a zároveň všem občanům. Odmítl tedy všem lidem, kteří ho ze svých daní platí, poskytovat informace o práci „své“ radnice.

Pokračování tohoto článku »»»

První běžkaři vyjeli na Trojmezí

První běžkaři se objevili na Trojmezí, neboli v přírodním parku Hostivař – Záběhlice. Na loukách a po cestě u Botiče je vyjetá stopa. Prozatím ovšem doporučujeme stoupnout spíše na lyže kameňačky, než na běžky, které chcete ušetřit na lyžování v neporušeném sněhu. 

Pokračování tohoto článku »»»

Nikdo neuklízí cyklopruhy

snih-chodnik

Zasněžený chodník. FOTO: Mates

Vyhrazený cyklistický pruh na Vršovické ulici je už dva dni neprůjezdný. Technická správa komunikací se nestará o jeho úklid od sněhu. Cyklisté a koloběžkáři tedy jezdí ze Strašnic do Vršovic pouze po chodnících, což jim sice zakazuje zákon, ale oni se řídí zdravým rozumem.  

Pokračování tohoto článku »»»

Meandry Botiče jsou oplocené. Na jak dlouho?

botic2-nahled

Meandry Botiče. FOTO: Kuba Turek

Žabí rybníčky a bažiny pod Toulcovým dvorem v Meandrech Botiče byly neprodyšně oplocené.

Zatímco dříve bylo možné vstoupit k rybníčkům a na povalovou stezku přímo z cesty od potoka podél školního hřiště Křesťanského gymnázia, teď je tato možnost uzavřena novým plotem. Je tedy možný jen zdlouhavý přístup z Toulcova dvora dolů až k potoku a potom zase nahoru. 

Pro obyvatele staré Hostivaře, Záběhlic a Zahradního města je to velmi nepraktické.

Pokračování tohoto článku »»»

Benzinová čerpací stanice ve Švehlově je na prodej

benzina-svehlova-nahled

Benzinová stanice ve Švehlově ulici je určená k prodeji. FOTO: Kuba Turek

Benzinová čerpací stanice ve Švehlově ulici na Zahradním Městě je stále uzavřená. Realitní kancelář ji zatím bezvýsledně nabízí k prodeji.

Pokračování tohoto článku »»»

VIDEO: Čtvrthodinka hrozné jízdy na kole mezi auty

Praha 10 a zvláště radní Ivana Cabrnochová, která v minulém volebním období měla na starosti cyklistickou dopravu, se chlubí péčí o cyklisty. Pyšní se budováním cyklostezek, cyklotras, cyklopruhů a cyklopiktogramů. Jak to ovšem vypadá z pohledu běžného cyklisty nebo koloběžkáře? Katastrofálně! Podívejte se, jak musíte jet, když se potřebujete dostat ze Zahradního Města přes Strašnice do Vršovic.

Pokračování tohoto článku »»»

VIDEO Hostivařský cyklokros

Na Hostivařské přehradě se jel nultý ročník Hostivařského cyklokrosu. Otevřeného závodu se zúčastnilo osmnáct dospělých a třináct dětí. Závod pořádali Petr a Kája Polívkovi, známá cyklistická jména. Pro připomenutí: Kája byla mistryní České republiky. „Našel jsem vynikající místo na naší oblíbené Hostivařské přehradě. Máme vymyšlenou zajímavou trať přímo v areálu koupaliště, takže kromě obligátních zatáček čeká i jízda po písečné pláži,“ lákal závodníky Petr. 

Pokračování tohoto článku »»»

První letošní sníh v Praze

zahradnimestomesic-nahled

Zahradní Město. Nad sídlištěm je zavěšený měsíc a mraky nesou první letošní sníh. FOTO: Kuba Turek

Kdy a jak přichází první sníh do Prahy, sledujeme v okolí redakce DESÍTKA.cz už jedenáctým rokem. Letos byl sníh cítit ve vzduchu den předem. V neděli spadla teplota k nule a foukal vítr. Večer svítil měsíc na obloze čisté jako sklo. 

Pokračování tohoto článku »»»

Vytrhané obrubníky v Limuzské

Obrubníky se opravují v Limuzské ulici na křižovatce s Počernickou. Vytrhané jsou žulové bloky z chodníku až téměř k Ovčárské ulici. Pozor tedy před semaforem, protože Limuzská ulice je zde velmi zúžená a oba pruhy proti sobě sotva dostačují, aby se v nich auta navzájem vyhnula.   

Zbyněk Kusý zemřel. Slavia mu stále dluží peníze

Sportovní manažer Zbyněk Kusý dnes zemřel ve věku 49 let. S Pardubicemi vyhrál tři mistrovské hokejové tituly. O totéž se pokusil s fotbalovou Slavií, kde to dotáhl na sedmé místo v lize, v situaci, kdy před jeho příchodem i po jeho odchodu se potácel vršovický fotbalový klub na hranici sestupu. Zároveň byl Zbyněk Kusý zvolen zastupitelem Strany práv občanů – Zemanovci.

Pokračování tohoto článku »»»

Švédský Trelleborg kupuje český Mitas

mitas-komin

Mitas na Zahradním Městě patří Švédům. FOTO: Kuba Turek

Švédský strojírenský kolos Trelleborg kupuje české gumárenské impérium Mitas. Celková hodnota transakce je 31,4 miliardy korun. Švédové se tak zvětšují o třetinu. Obchod schvalují příslušné úřady obou zemí a bude dokončen během příštího roku.

Pokračování tohoto článku »»»

Správce železnic byl další na řadě, kdo platil výpalné

kleslova-radmila

Radmila Kleslová. Foto: ANO

Správa železniční dopravní cesty byl další z řady státních nebo obecních podniků, kterým pouštěla žilou starostka estébačka Radmila Kleslová.

Vydělávala si tam 95 000 Kč měsíčně za jakési rady přímo tehdejšímu řediteli Jiřímu Kolářovi. Měla na to obětovat 40 hodin měsíčně. Neexistuje však jediný záznam toho, co konkrétně radila, a důkaz, zda něco takového vůbec dělala.  

Klíčové je zjištění Českého rozhlasu: „Kleslová pro státní organizaci pracovala od prosince 2013. Smlouva vznikla v době, kdy se objevily první informace, že by mohla vést hnutí ANO v Praze. O dva měsíce později se tak skutečně stalo.“

Pokračování tohoto článku »»»

Veřejná knihovnička v parku na Zahradním Městě

knihovna-budka-zahradnimesto-nahled

Veřejná samoobslužná knihovnička v parku na Zahradním Městě. FOTO: Kuba Turek

Samoobslužná knihovnička dobře funguje v parku Chrpová – Malinová na Zahradním Městě. Její provoz odpovídá očekávání veřejnosti. Lidé tam nosí vlastní knížky, které už nepotřebují, a zase si půjčují jiné, které ještě nečetli. Za použití se nic neplatí a veřejná knihovnička je zdarma. Druhá miniknihovna v Praze 10 funguje v Heroldových sadech. Zřizovatelem obou je městská část. Podívejte se také na mapu podobných projektů v Česku Knihobudka.cz

Pokračování tohoto článku »»»

Pořádná muzika se hrála ve vršovickém New Clubu

Zatímco Karel Gott před půl století vyprodával Lucernu, opravdová muzika se hrála úplně jinde – ve Vršovicích. Od roku 1967 do roku 1969 se konaly rockové a soulové koncerty v New Clubu u Vršovického náměstí. Podívejte se na tehdejší a vlastně i dnešní hvězdy. Na legendárním snímku Kdopak by se beatu bál si poslechněte například kytaristu Radima Hladíka s jeho kapelou Blue Effect a zpěvákem Vladimírem Mišíkem, Michala Prokopa s Framus Five a také Petra Nováka.

Pokračování tohoto článku »»»

Radniční noviny Praha 10 už ve schránce nenajdete

desitka-redakce201102

Zprávy o Praze 10 budeme číst jen na internetu. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Radniční noviny byly zrušeny. Důvodem není jejich malá čtenost, neaktuálnost nebo mizerný obsah, či dokonce nezájem čtenářů. Radnice pod vedením starostky estébačky Radmily Kleslové (ANO) totiž nemá jiný plán, jak informovat čtenáře lepším způsobem, o dění v městské části Prahy 10.

Faktickým důvodem ke zrušení radničních novin je novela tzv. Tiskového zákona, který přímo nařizuje radnicím, aby poskytovaly objektivní vyvážené informace a také uveřejňovaly stanoviska opozičních zastupitelů k dění v obcích. To se koalici populistů, komunistů, socialistů, občanských demokratů, zelených a rádoby nezávislých zjevně nechce.

Pokračování tohoto článku »»»

Babiš se zbavil Kleslové

 

kleslova-radmila

Radmila Kleslová. FOTO: ANO

Starostka estébačka Radmila Kleslová rezignovala na funkci místopředsedkyně ANO. Ve straně zůstává i nadále. Vykonává také funkci starostky Prahy 10 a pobírá také peníze od ČEZ, Pražské teplárenské a Pražské energetické.

Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že je proti ní vedena štvavá mediální kampaň a že nechce zatěžovat hnutí ANO.

"Rozhodla jsem se rezignovat před zasedáním předsednictva, aby to nevyvolávalo dojem, že mě k tomu někdo z ANO nutil, " uvedla pro deník Právo, se kterým má dlouhé roky dobré vztahy.

Pokračování tohoto článku »»»

Babiš s Kleslovou se klidí do temných koutů

volby-senat2014-babis-nahled

Volili jste Babiše a Kleslovou? Doufáme, že jste si předem spočítali, o kolik peněz vás oberou. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Kdo uvěřil, že Andrej Babiš (StB, ANO), potažmo Agrofert a potažmo ANO, bude řídit stát jako firmu, může být spokojen. Babišovo politické křídlo zařídilo, aby se nevědělo nic o kšeftech Babišových podniků se státem. Jedná se především o tři miliardy dotací, které každoročně vydojí pro sebe, a obrovské obchody se státem a státními firmami v objemu miliard korun. Druhá žena ANO je starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (StB, ČSSD, ANO). 

Pokračování tohoto článku »»»

LIVE: Zastupitelstvo Prahy 10

Ve 13:00 hodin začíná jednání zastupitelstva Prahy 10. Podívejte se na přímý přenos! Zastupitelstvo svolává starostka estébačka Radmila Kleslová (StB, ČSSD, ANO). Mělo by se nezáživně odhlasovat spousta technických záležitostí. Až teprve 28. bod se bude týkat obrovských peněz, na které si vedení radnice dělá zálusk už druhé volební období – informace o nápadech, kde a jak postavit novou radnici, nebo zda opravit stávající budovu ve Vršovické ulici. Připomeňme, že podle radnice (ANO, ČSSD, ODS, KSČM, SZ a Zoufalík) by mělo jít o miliardu korun, ale fakticky se jedná o dvoj- až trojnásobek, neboť nikdy nic není takové, jako se zpočátku jeví. Aspoň v případě komunální politiky a stavebnictví. 

Pokračování tohoto článku »»»

Kolik si vlastně vydělá bokem starostka Kleslová?

 

kleslova-radmila

Radmila Kleslová. FOTO: ANO

Starostka estébačka Radmila Kleslová využívá vršovickou Zátoku sviní jen jako odrazový můstek k získávání veřejných peněz. Její starostenský plat je pouhý zlomek toho, kolik získává jinde. Lidové noviny upozornily, že Radmila Kleslová sedí ve vedení několika bohatých firem s majetkovou účastí hlavního města Prahy. Například v představenstvu Pražské teplárenské a v dozorčí radě Pražské energetiky. Podle deníku si tak může přijít na miliony korun ročně. K tomu připočtěme sto tisíc korun měsíčně od ČEZu, čtyřicet tisíc korun měsíčně od Českých drah a zatím neznámé částky od ČEPRa.

Pokračování tohoto článku »»»

Hrdlička zakládá politickou stranu

Tomáš Hrdlička, který sám sebe označuje za podnikatele, a jehož podnikání je spojeno s politikou i lobbingem, chystá další nájezd na veřejné peníze. V elektronickém týdeníku Dotyk uvedl, že založí svoji politickou stranu. Název a ideové zázemí neprozradil.

Pokračování tohoto článku »»»

Kde všude dojí starostka Radmila Kleslová peníze?

kleslova-radmila-2014-nahled

Starostka Radmila Kleslová (StB, ČSSD, ANO). FOTO: Hnutí Ano

Pomalu vychází najevo, kolik si vydělá starostka estébačka Radmila Kleslová díky tomu, že se přisaje na státní firmy. Jako advokátka si za právní rady – podle dostupných informací se jedná o pouhé konzultace – vydělává u ČEZ 100 000 Kč měsíčně. Dříve konzultovala u Českých drah za 40 000 Kč měsíčně a u ČEPRO dostávala zatím neznámou částku. Oba podniky ukončily vyplácení peněz poté, co se to dozvěděla veřejnost. Všechno vynesla na světlo nezávislá média, především zpravodajské internetové stránky.

Pokračování tohoto článku »»»

Školky a školy se opravují, nedostatek míst přetrvává

mladeznicka20121203-nahled

Mateřská školka Mládežnická stojí na stejnojmenném  sídlišti v Záběhlicích. FOTO: Kuba Turek

V několika mateřských a základních školách se přes prázdniny opravovalo. Stále se staví nový pavilon v mateřské škole Na Sychrově, který bude dokončen až příští rok. V Mládežnické byly opraveny rozvody a sociální zařízení. V Magnitogorské byla vyměněna elektroinstalace. Na základních školách V Rybníčkách a Břečťanová se opravily střechy. Nedostatek míst ve školkách i školách však stále trvá, protože minulé vedení radnice nedbalo na varování demografů, že dorůstá početná generace dětí, a některé objekty prodalo do soukromých rukou mimo obor školství a vzdělávání. Dodejme, že současná radnice (ANO, ČSSD, ODS, Zelení, KSČM) se personálně od té minulé příliš neliší. Za problémy rodičů tak mohou například starostka estébačka Radmila Kleslová (ANO, dříve ČSSD), radní Bohumil Zoufalík (Nezávislý, vyhozený z ODS, dříve starosta a místostarosta) a radní Milan Richter (ODS, dříve starosta).

Bobošíková vypudila poslední tři staré lidické ženy

bobosikova-jana-kvet-2010-m

Jana Bobošíková zase někam kandiduje? ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Tři lidické ženy opouštějí Český svaz bojovníků za svobodu. Nemohou snést, že se do čela této organizace právě v Lidicích vyhoupla politička z Prahy 10 Jana Bobošíková. Miloslava Kalibová, Jaroslava Skleničková a Milada Cábová jsou tři poslední žijící dospělé osoby z lidické tragédie. Sepsaly společně prohlášení a v něm mimo jiné stojí: „Na sklonku svých životů si nepřejeme, aby lidický odkaz byl předmětem její politické kariéry. Přály bychom si, aby reprezentace Českého svazu bojovníků za svobodu byla převzata především mladou generací a těmi, kteří uchování památky na Lidice chápou jako službu a odkaz protiválečné lidskosti."

Pokračování tohoto článku »»»

VIDEO: Na Botič padá tma

Večer přichází, těžké mraky se sunou oblohou, údolí Botiče mizí ve tmě. Záběhlice a Spořilov poblikávají do noci.

Bytový dům v Malešicích čeká osud Blanky

Bytový dům v Malešicích u autobusové zastávky Plaňanská měl být dokončen již v listopadu loňského roku. Další termín byl určen na květen letošního roku a teď už se mluví o říjnu. Faktem je, že dům, jehož rekonstrukci platí Městská část Praha 10 (ANO, ČSSD, ODS, Zelení), stále není v provozu a není jasné, kdy začne sloužit veřejnosti. Jeho osud kopíruje v menším měřítku stavbu tunelu Blanka s celoměstskou působností. Až do roku 2013 to byl Penzion Malešice, teď mají malé byty fungovat jako ústupové nebo startovací bydlení pro obyvatele Prahy 10.

Pokračování tohoto článku »»»

Letos dvě nové: cyklostezka a cyklotrasa

cyklotrasa-trojmezi

Cyklostezka nebo cyklotrasa? FOTO: Kuba Turek

Technická správa komunikací (pod kontrolou ANO a ČSSD) se pochlubila, že do podzimu postaví dvě nové komunikace pro cyklisty – cyklostezku a cyklotrasu. Kdybychom uvěřili, že se tak opravdu stane, měli bychom jásat, protože obě mají propojit Prahu 10 s okolními čtvrtěmi. Vzhledem ke zkušenostem, jak dlouho a jak špatně se stavěly předchozí cyklostezky pod vedením stejných politických stran, jsme však skeptičtí.

Pokračování tohoto článku »»»

Oběť vraha žádala o pomoc policii, nikdo nepomohl

Lékařky, které kladnými posudky umožnily držet zbraně psychicky narušenému vrahovi Lukáši Borovanovi z Nového Zahradního Města, se podle policie nedopustily trestného činu. Na pachatele napsaly pět posudků, že je způsobilý nosit zbraň. Přitom se léčil na psychiatrii a plánoval likvidaci několika lidí.

Čtěte více: Policisté našli oběť i vraha ze Zábehlic a Na Novém zahradním Městě se vraždilo
 

Pokračování tohoto článku »»»

Magická česká krajina v Edenu

Moje magické místo v české krajině je námětem výstavy fotografií před obchodním domem Eden ve Vršovicích. Můžete si prohlédnou známá i neznámá místa na efektních snímcích amatérských fotografů. Namátkou doporučuje třeba Ještěd, Šumavu či meandry Vltavy. Výstava je přístupná zdarma po celý den pod širým nebem.  

Pokračování tohoto článku »»»

Sítě byly instalovány v parku Malinová - Chrpová

Asfaltová dráha pro kola, koloběžky a kolečkové brusle v parku Chrpová – Malinová byla opatřena záchytnou sítí. Zvláště děti chrání před nechtěným vjezdem do Jabloňové ulice, ve které je živý motoristický ruch, jezdí po ní auta a autobusy. Park je na Zahradním Městě.

Dříve jsme psali: Sítě, pískoviště a stromy pro děti  

Zajímáte se o prodej rodinných domů Praha? Doporučujeme navštívit výhodnou nabídku nových moderních domů od developera Finep!

Pojištění od Hyperfinance cestovní pojištění, úrazové pojištění a další Předpověď počasí Praha 10