AKTUALITY
18.12.2014: Opětovnou kontrolu hospodaření městské části Praha 10 provedl v závěru tohoto roku Magistrát hlavního města Praha jakožto nadřízený orgán. Důvodem byly drobné nedostatky v dodržování legislativy a procesních postupů za rok 2012. Magistrát vytýkal zejména inventarizaci majetku a závazků. Nyní kontroloři zjistili, že nápravná opatření byla účinná a nedostatky se podařilo odstranit.
17.12.2014: Dva mladí narkomani (22 a 27 let) byli usvědčeni, že znásilnili nejméně sedm žen v okruhu od Skalky přes Zahradní Město a Hostivař až po Uhříněves. Policisté měli komplikovanou práci s vyšetřováním, protože oba muži se sice dobře znali a páchali podobné zločiny, ale dělali je nezávisle.
15.12.2014: Hostivařský bazén bude částečně otevřený mezi Vánocemi a Silvestrem.
14.12.2014: Vítězem dětské výtvarné soutěže studia Malba a kresba se stal Jan Ošlejšek za kresbu betlémských jesliček.
13.12.2014: Jak probíhalo povolební vyjednávání, uveřejnila koalice VLASTA.
Více aktualit

POČASÍ PRAHA


NESMYSL: Mezi Gutovkou a Strašnicemi nesmí jezdit kola


Kolo nesmí všude. Ne, ne, ne!Plná ústa cyklistiky a skutek utek´. Tak by šlo charakterizovat první opatření pro cyklisty od nástupu nové místostarostky Ivana Cabrnochové (Strana Zelených).

Zatímco místostarostka Prahy 10 mluví o podpoře cyklistezek, kterou má ve své pravomoci, odbor dopravy zakázal vjezd cyklistům do podchodu na Strašnické.

Již pár dnů visí zákazová značka pro cyklisty z obou stran podchodu mezi stanicí metra Strašnická a sportovištěm Gutovka.

Text: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz Foto: Mates mates@desitka.cz

Samozřejmě ji cyklisté nerespektují a projíždějí tímto podchodem nadále. Dělali to tak dvacet let a zřejmě jim nesmyslný zákaz vjezdu nezabrání s tím skoncovat.

Spojení obytné a školní čtvrti s metrem

Nemají totiž jinou logickou spojku z obydleného prostoru mezi křižovatkou V Korytech – Průběžná, okolím škol Gutova a Voděradská, městským sportovištěm a parkem Gutovka a stanicí metra Strašnická.

O důvodech náhlého zákazu můžeme jenom spekulovat. Zřejmě se jedná o dlouhodobý problém, který zavinila radnice Prahy 10, jenž je pod kuratelou ODS už dlouhá léta.

Původní podchod byl vyprojektovaný a dost široký pro chodce a zároveň cyklisty. Projížděli jím nejen děti na kolech a koloběžkách, ale také skateboardéři na svých kolečkových prkénkách a dospělí na bicyklech za prací i zábavou.

Radnice nechala zatarasit průjezd malými obchody

Poté radnice povolila vestavět do poloviny šířky podchodu malé krámky a průchozí a průjezdný profil se rázem zúžil tak, že pěší i cyklisté se museli opatrně vyhýbat. Nikdy jsme při tom neslyšeli, že by nastal nějaký významnější konflikt, ačkoliv do skateparku Gutovka se někdy sjíždějí ostří týpkové na akrobatických kolech, koloběžkách, kolečkových bruslích i skateboardech.

Přesto se nad podchodem objevila nesmyslná zákazová značka. Nevíme, jak to bylo tentokrát ve Strašnicích, ale obvyklým spouštěčem úřednické mašinérie bývá vzteklý důchodce, který nemá nic lepšího na práci, než zvednout úředníky ze židle a pohnat je do zjevně škodlivé aktivity.


Zobrazit místo Doprava Praha 10 na větší mapě

- Klikněte na tlačítko, podpoříte nás.
comments powered by Disqus