AKTUALITY
30.9.2014: Divadlo U22 v Uhříněvsi změnilo mezi divadelními sezonami znovu provozovatele. Od Bolka Polívky ho převzal Dům UM (Dům dětí a mládeže). Divadelní i společenský provoz zůstává bez výraznějších změn.
29.9.2014: Malešický mikropivovar byl otevřený o uplynulém víkendu. Na ochutnání je deset druhů čepovaného piva.
29.9.2014: Jaké je hodnocení rekonstrukce Moskevské ulice z pohledu cyklisty?
28.9.2014: Vernisáž výstavy fotoklubu Černá slunečnice se koná v úterý 30. září 19:00 ve školícím centru InGarden. Výstava potrvá do 10. listopadu.
25.9.2014: Dny fitness nabízejí cvičení zdarma. V Praze 10 se konají ve Fitness Expreska Strašnice 26. září 7–20 h a 27. září 9–20 h. Expreska Zahradní Město je otevřeno 26. záři 8–20 h a 27. září 9–13 h. Fitness Hany Bany v Hostivaři otevře 26. září 9–21 h a 27. září 9–13 h.
Více aktualit

POČASÍ PRAHA


NESMYSL: Mezi Gutovkou a Strašnicemi nesmí jezdit kola


Kolo nesmí všude. Ne, ne, ne!Plná ústa cyklistiky a skutek utek´. Tak by šlo charakterizovat první opatření pro cyklisty od nástupu nové místostarostky Ivana Cabrnochové (Strana Zelených).

Zatímco místostarostka Prahy 10 mluví o podpoře cyklistezek, kterou má ve své pravomoci, odbor dopravy zakázal vjezd cyklistům do podchodu na Strašnické.

Již pár dnů visí zákazová značka pro cyklisty z obou stran podchodu mezi stanicí metra Strašnická a sportovištěm Gutovka.

Text: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz Foto: Mates mates@desitka.cz

Samozřejmě ji cyklisté nerespektují a projíždějí tímto podchodem nadále. Dělali to tak dvacet let a zřejmě jim nesmyslný zákaz vjezdu nezabrání s tím skoncovat.

Spojení obytné a školní čtvrti s metrem

Nemají totiž jinou logickou spojku z obydleného prostoru mezi křižovatkou V Korytech – Průběžná, okolím škol Gutova a Voděradská, městským sportovištěm a parkem Gutovka a stanicí metra Strašnická.

O důvodech náhlého zákazu můžeme jenom spekulovat. Zřejmě se jedná o dlouhodobý problém, který zavinila radnice Prahy 10, jenž je pod kuratelou ODS už dlouhá léta.

Původní podchod byl vyprojektovaný a dost široký pro chodce a zároveň cyklisty. Projížděli jím nejen děti na kolech a koloběžkách, ale také skateboardéři na svých kolečkových prkénkách a dospělí na bicyklech za prací i zábavou.

Radnice nechala zatarasit průjezd malými obchody

Poté radnice povolila vestavět do poloviny šířky podchodu malé krámky a průchozí a průjezdný profil se rázem zúžil tak, že pěší i cyklisté se museli opatrně vyhýbat. Nikdy jsme při tom neslyšeli, že by nastal nějaký významnější konflikt, ačkoliv do skateparku Gutovka se někdy sjíždějí ostří týpkové na akrobatických kolech, koloběžkách, kolečkových bruslích i skateboardech.

Přesto se nad podchodem objevila nesmyslná zákazová značka. Nevíme, jak to bylo tentokrát ve Strašnicích, ale obvyklým spouštěčem úřednické mašinérie bývá vzteklý důchodce, který nemá nic lepšího na práci, než zvednout úředníky ze židle a pohnat je do zjevně škodlivé aktivity.


Zobrazit místo Doprava Praha 10 na větší mapě

- Klikněte na tlačítko, podpoříte nás.
comments powered by Disqus